Кір у пологовому: на Волині можуть захворіти півсотні вагітних

Кір у пологовому: на Волині можуть захворіти півсотні вагітних

1646
Ukrinform
У Ковелі на Волині зареєстровано випадок кору у породіллі та її немовляти в пологовому будинку. Існує загроза спалаху хвороби серед медперсоналу та інших пацієнток закладу.

Про це під час оперативної наради у Волинській ОДА поінформувала директор обласного лабораторного центру Наталія Янко, повідомляє "Волинь 24".

«Існує загроза поширення кору серед вагітних і породіль, медперсоналу. У зоні ризику опинилися 50 вагітних, 9 породіль, 20 медпрацівників, котрі перебували у контакті з хворою», - зазначила Янко.

Минулого тижня у Волинському обласному лабораторному центрі інформували, що ситуація із захворюваністю на кір в області продовжує залишатися напруженою, утримується тенденція до поширення хвороби. 

З 29 квітня по 2 травня в області зареєстровано 65 випадків кору, найбільше - у Ковелі (39 випадків). З числа хворих – 41 дитина до 17 років.

З початку року на кір на Волині захворіло понад 320 осіб. В епідемічний процес залучено 15 адміністративних територій області (83%). Не реєструється захворюваність лише у Ратнівському та Любешівському районах і у місті Нововолинську.

Серед тих, що захворіли, більшість складають діти до 17 років (понад 73%), з них 10 дітей у віці до 1 року. Найбільше хворіють школярі 6-14 років (60% від усіх захворілих). Серед постраждалих дорослих переважає вікова категорія 21-35 років, проте найстаршому хворому 54 роки.

Читайте також: На Рівненщині з початку року на кір захворіло 245 осіб

"Турбує те, що почали хворіти медичні працівники, освітяни, працівники сфери обслуговування (продавці, фармацевти, водії маршрутних таксі, тощо)", - наголосили у ВОЛЦ.

Крім того, постійно реєструються спалахи кору, коли хворіють цілими сім’ями по 3-4 особи (діти та їх батьки).

Зазначають, що ситуацію ускладнює постійна міграція населення: реєструються "завезені" випадки кору з областей, де рівні захворюваності значно вищі. В основному це студенти, туристи, люди, які працюють в інших регіонах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>