На Вінниччині заклали плантацію волоського горіха на 710 гектарах

На Вінниччині заклали плантацію волоського горіха на 710 гектарах

1602
Ukrinform
На Вінниччині у Могилів-Подільському районі ТОВ «Український волоський горіх» заклало плантацію волоського горіха на площі 710 га, освоївши 227 млн грн інвестицій.

Про це повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА.

«На території Яришівської та Кремінської сільських рад ТОВ «Український волоський горіх» успішно реалізує інвестиційний проект з вирощування горіхів. Проект започаткований у 2015 році, його проектна потужність 970 гектарів, що дає можливість створити 60 додаткових постійних робочих місць. На сьогодні саджанці волоського горіха іноземної селекції висаджені на площі 710 гектарів», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що планова вартість цього інвестпроекту становить 218 мільйонів гривень. Станом на початок травня 2018 року обсяг освоєних інвестицій сягнув 227 мільйонів гривень.

У рамках проекту відновлюється зрошувальна система, що знаходиться на території Яришівської та Кремінської сільських рад. Розроблена проектно-кошторисна документація вартістю 240 тис. грн, вартість відновлення системи становитиме понад 4 мільйони гривень. Вже відновлені насосні станції, електролінії та трансформаторні підстанції, центральні магістралі. Облаштовано понад два кілометри нової внутрішньогосподарської зрошувальної системи. Полив буде здійснюватись на площі 710 гектарів.

Читайте також: Найдовшу в Україні липову алею висадили на Львівщині

Підприємство уклало договори оренди землі з 439 власниками паїв на території п’яти сільських рад, ставка орендної плати з 2018 року становитиме 12,5% від нормативно грошової оцінки нижчезазначених сільських рад.

Наразі площа горіхових садів у Вінницькій області перевищила 2 тис. гектарів, з яких 1000 га в плодоносному віці. Врожайність волоського горіха минулого року досягла 60 ц/га.

Вінниччина є провідним регіоном України з виробництва продукції садівництва, її переробки та вирощування посадкового матеріалу. В структурі виробництва валової продукції сільського господарства плодово-ягідна продукція займає 3,2%. Площа продуктивних багаторічних насаджень в усіх категоріях господарств становить 24,9 тис. га, В 2017 році площа багаторічних насаджень збільшилась на 527 гектарів.

Зростає частка площ високоінтенсивних садів. У 2017 році вона досягла 3,3%, що становить 8175 гектарів. Валовий збір плодоягідної продукції по всіх категоріях господарств в 2017 році становив 23,3 тис. тонн.

В області атестовано 7 розсадників. Найбільші з них ТОВ «Пфаннер-Бар» Барського району, де на площі 36,9 га вирощується 580 тис. штук саджанців яблуні та 300 тис. штук суниці; ФГ «Господар С» Вінницького району; ТОВ «Декоплант» Літинського району та ряд інших підприємств. Загалом область виробляє понад 730 тис. штук плодових саджанців, 960 тис. штук кущових ягідників, понад 7 млн штук розсади суниці, що дає можливість забезпечити область власним садивним матеріалом та реалізовувати його за межі області.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>