Переселенці прийшли під мерію Винниці – вимагають соціальне житло

Переселенці прийшли під мерію Винниці – вимагають соціальне житло

Фото, відео
1496
Ukrinform
У Вінниці у четвер вимушені переселенці під стінами міської ради вимагають забезпечення соціальним житлом. Мерія пропонує їм участь в програмі "Муніципальне житло".

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив голова оргкомітету акції - голова ГО "Об’єднання переселенців "Спільна справа" Юрій Зиков.

"Ми вже три роки звертаємося до місцевої влади - обласної та міської з пропозиціями щодо вирішення житлових питань вимушених переселенців. Зокрема, просимо вирішити питання про виділення земельної ділянки під житлове будівництво, або розглянути можливість реконструкції та добудови довгобудів під житло для ВПО (внутрішньо переміщені особи - ред.). Також нас цікавить пільгове кредитування на житлове будівництво для переселенців, програма надання соціального житла вимушеним переселенцям, або створення житлово-будівельного кооперативу. Досі  жодна з наших ініціатив не взята до уваги. Влада ігнорує базові права людини переселенської громади, і саме це змушує нас, переселенців, виходити на мітинг", - сказав Зиков.

Переселенці пікетували Вінницьку міську раду через житло / Фото: Vinbazar.com

Участь у мітингу беруть близько 150 осіб. Свої вимоги мітингувальники висловили у зверненні, суть їх зводиться до вимоги забезпечення переселенців соціальним житлом.

Читайте також: В Україні на обліку перебувають понад 1,5 мільйона переселенців

Учасники акції вимагали зустрічі з міським головою, а позаяк вона не відбулась через відсутність мера, увійшли до фойє міськради і розстелити там каремати, погрожуючи залишитися для безстрокової акції. Наразі вони формують ініціативну групу для зустрічі із заступником міського голови.

Тим часом у міськраді повідомили, що чинне законодавство не передбачає для органів місцевого самоврядування повноважень із забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Утім, мерія запропонувала переселенцям право на першочергову участь в програмі "Муніципальне житло", у межах якої є можливість придбати власне помешкання за цінами нижчими від ринкових. Переселенці ж стверджують, що не мають можливості зробити початковий внесок у розмірі 30% вартості такого житла.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>