У Замковій виправній колонії примусово годують сімох ув’язнених

У Замковій виправній колонії примусово годують сімох ув’язнених

Укрінформ
У Замковій виправній колонії №58 у м.Ізяслав на Хмельниччині, де відбувають покарання засуджені до довічного терміну, за рішенням суду примусово годують 7 ув’язнених.

Про це повідомляє прес-служба Ізяславського районного суду.

"Ізяславський районний суд наразі виніс вже 7 ухвал, згідно з якими засуджених Державної установи "Замкова виправна колонія (№58) ", котрі другий тиждень відмовляються їсти, годуватимуть примусово, вливаючи поживну рідку харчову суміш через зонд", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що до прийняття такого судового рішення кожен із ув’язнених голодував по тижню. За цей час, за висновками медиків, їхній стан здоров’я погіршився настільки, що виникла загроза життю кожного з них.

Оскільки, згідно з ч. 3 ст. 116 КВК України, примусове годування засудженого, який заявив про відмову від прийняття їжі, забороняється і може бути застосовано лише на підставі рішення суду, начальник колонії звернувся з відповідними поданнями до суду.

"Заслухавши під час судових засідань покази начальника медичної частини виправної установи та лікарів, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що засуджені опинилися перед загрозою розладу здоров'я незворотного характеру та загрозою життю, тому примусове годування їх через зонд не може вважатися таким, що принижує людську гідність та порушує права засуджених. Відтак задовольнив подання керівника "Замкової виправної колонії (№58)» про їх примусове годування", -  наголошується в повідомленні прес-служби суду.

Читайте також: В’язнів, вивезених із Криму до РФ, проти їх волі роблять російськими громадянами

Замкова виправна колонія (№58) управління Державної пенітенціарної служби України у Хмельницькій області  – це колонія максимального рівня безпеки, де відбувають покарання чоловіки, засуджені до довічного позбавлення волі, засуджені, яким покарання у виді смертної кари замінено певними строками позбавлення волі; засуджені за умисні тяжкі і особливо тяжкі злочини, засуджені, які скоїли злочини в період відбування покарання в УВП. Середньоспискова чисельність – 550 осіб. Сектор для осіб, засуджених до довічного позбавлення волі – 200.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-