У Києві переселенцям найлегше знайти і житло, і роботу – МінТОТ

У Києві переселенцям найлегше знайти і житло, і роботу – МінТОТ

2711
Укрінформ
Найкраща ситуація із забезпечення життєвих потреб внутрішньо переміщених осіб, згідно з дослідженням, склалася у Києві.

Про це, презентуючи результати моніторингу на прес-конференції у Києві, заявила радник з питань ВПО Міністерства тимчасово окупованих територій Анастасія Одінцова, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Щодо стану забезпечення основних життєвих потреб найгірша ситуація була виявлена у Донецькій і  Луганській областях, що зумовлено високим рівнем безробіття, хоча там є більше варіантів винайти житло. Проте, оскільки там немає роботи, це виявило, що там -  найгірша ситуація. Найкраща ситуація в Києві  - тут є і можливість оренди житла, і найвища зарплата. За результатами моніторингу, вона є удвічі більшою, ніж у всіх інших регіонах", - сказала Одінцова.

Вона додала, що проблеми з високою вартістю оренди житла були виявлені в Дніпропетровській, Харківській та Київській областях, однак у Київській області є варіанти отримати роботу в Києві і орендувати житло в області.

Вона також зауважила, що результати моніторингу засвідчують необхідність створення робочих місць саме для внутрішньо переміщених осіб у Донецькій та Луганській області та створення соцжитла у Дніпропетровській, Харківській та Київській області.

Читайте також: Переселенець презентував у Дніпрі фільми про війну на Донбасі

Крім того, Одінцова наголосила, що є проблема відсутності підтримки внутрішньо переміщених осіб в деяких регіонах.

"В деяких регіонах створені програми для підтримки учасників АТО, але проігноровані внутрішньо переміщені особи. На це хочемо звернути увагу органів місцевого самоврядування", - сказала вона.

Експерт програми "Радник з питань ВПО" Ірина Лоюк зауважила, що цей моніторинг - основа для розробки заходів допомоги переселенцям.

"Маємо оцінити всі фактори - як економічні, так і соціальні, які заважають інтеграції внутрішньо переміщених осіб, виявити упередження щодо них у кожному регіоні та спрямувати зусилля на вирішення виявлених проблем", - сказала вона.

Моніторинг щодо соціальної згуртованості та конфліктної чутливості діяльності  органів влади щодо ВПО був проведений на всій території України, у фінальну вибірку увійшли 9 регіонів (8 областей та місто Київ). Програма "Радник з питань ВПО" здійснюється канадською неурядовою організацією StabilizationSupportServices за фінансової підтримки Уряду Великої Британії у рамках програми "Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадянського суспільства".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-