Справа Штепи: запобіжний захід закінчився, а новий обрати нікому

Справа Штепи: запобіжний захід закінчився, а новий обрати нікому

1986
Ukrinform
Запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з використанням електронного браслета, обраний для екс-мера Слов'янська Нелі Штепи закінчився 13 січня.

І на сьогоднішній день не обраний суд, який розглядатиме її справу.

Сам факт кореспондентові Укрінформу підтвердив адвокат Олександр Тананакін.

"Запобіжний захід - домашній арешт з браслетом - для Штепи закінчився 13 січня, а новий не обраний, тому що не обраний суд, який продовжить цей судовий процес", - зауважив адвокат.

За його словами, на вівторок призначено засідання Апеляційного суду Харківської області, який визначить підсудність справи Штепи.

"Судовий колапс виник через те, що в Ленінському райсуді Харкова, де раніше слухалася справа Штепи, просто не залишилося суддів окрім тих, які вже брали участь в цьому процесі або вийшли з нього шляхом самовідводу", - додав адвокат.

Як повідомляв раніше Укрінформ, 11 січня в Ленінському райсуді відразу дві колегії суддів, вибраних за допомогою комп'ютера у базі даних цього суду, заявили про самовідвід, посилаючись на тиск прокуратури.

Читайте також: Від Штепи пішла друга колегія суддів за день – справа знову "зависла"

Після оголошення про черговий самовідвід суддів Штепа поїхала до Слов'янська і, за словами адвоката, не збирається порушувати режим перебування.

За словами прес-секретаря прокурора Харківської області Віти Дубовик, рішення про самовідвід судді Ленінського райсуду прийняли самостійно, "без якого б то не було впливу з боку прокуратури".

"На сьогоднішній день це п'ятий склад суду, який розглядає це кримінальне провадження по суті і який заявив про самовідвід, не розпочавши слухання. На жаль, закон зобов'язує нас розпочати розгляд у черговий раз", - пояснила Дубовик.

За її словами, в жовтні 2017 року прокуратура області відкрила кримінальне провадження за фактом свідомо неправосудного рішення (ст. 375, ст. 368 КК України) щодо зміни запобіжного заходу звинувачуваній Штепі врозріз із вимогами ч. 5 ст. 176 КПК України, яка передбачає виключно утримання під вартою для підозрюваних в здійсненні таких злочинів.

15 листопада Ленінський райсуд Харкова переніс засідання через те, що відразу двоє суддів, призначених для розгляду справи екс-мера Слов'янська Штепи, заявили про самовідвід. Суд їм відмовив. Почувши про їхній самовідвід, Штепа, за словами адвоката, розплакалася: "Вона сказала, що хвора і може не дожити до закінчення судового розгляду".

20 вересня Ленінський райсуд за клопотанням захисту змінив для екс-мера Слов'янська Штепи запобіжний захід з утримання в СІЗО на цілодобовий домашній арешт з електронним браслетом.

Штепу було затримано 11 липня 2014 року. На суді вона пояснювала, що закликала Путіна увійти до Слов'янська під загрозою терористів, що в полоні у терористів її били, а інтерв'ю для російських видань зроблені "під дулом автомата". Їй загрожує довічний термін ув'язнення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>