Москаль: На Закарпатті спостерігають зниження рівня води у річках

Москаль: На Закарпатті спостерігають зниження рівня води у річках

Укрінформ
У верхів'ях усіх річок Закарпаття почався спад води, в низинних районах паводкові хвилі продовжують збільшуватися.

Про це повідомив очільник Закарпатської області Геннадій Москаль.

"У суботу ввечері по всій території Закарпаття опади припинилися, рівень води у верхів’ях річок пішов на спад, однак паводкові хвилі в низинних районах продовжують збільшуватися", - зазначив Москаль.

Так, за його словами, по р.Тиса (найбільша водна артерія Закарпаття) максимальний підйом води станом на 10.00 неділі проходить у м.Хуст. Зараз висота паводкової хвилі становить 3,5 метра. Через 8 – 10 годин вона досягне смт Вилок (що на українсько-угорському кордоні) й збільшиться до 5 метрів.  Загрози підтоплень населених пунктів немає.

По р.Боржава паводкова хвиля висотою 2,5 метра проходить біля с.Ремети на Берегівщині. У середній течії річки (Іршавський та Виноградівський райони) відучора підтоплені сільгоспугіддя та дворогосподарства. Найбільш складна ситуація в с.Вільхівка на Іршавщині, звідки вчора довелося евакуювати 40 сімей. В окремих житлових будинках вода сягала 80 см заввишки. У межах Іршавського та Виноградівського районів перелив Боржави через дамби перевищив рівень катастрофічного паводка 1998 року. Однак зараз обійшлося без людських жертв та руйнувань житла чи соціальних об’єктів. Вода вже пішла на спад, люди повертаються до своїх домівок. Органам місцевої та державної влади доручено створити комісії для документування завданих стихією збитків.

По р.Латориця паводкова хвиля знаходиться в районі Чопа. До історичного максимуму підйому рівня води катастрофічного паводка 2001 року не вистачає 38 см. Протягом дня цей рівень може бути досягнутий.

Для мінімізації наслідків паводка цілодобово працюють 21 насосна станція, за минулу добу було відкачано 2,7 млн кубометрів води (для порівняння – з початку року загалом по області під час паводкових ситуацій було відкачано 51 млн. кубометрів води).

Внаслідок переливу води через дорожнє покриття все ще обмежено рух транспорту на трьох дорогах Закарпаття: на трасі національного значення «Мукачево – Рогатин» між Вільхівкою та Сільцем Іршавського району (висота переливу становить близько 15 см, рух вантажівок відновлено, рух легкових автомобілів відновлять ще до обіду); між Заріччям і В.Комятами на межі Іршавського та Виноградівського районів (рух вантажівок відновлено, рух легкових автомобілів відновлять ще до обіду) та між Шаланками та В.Ком’ятами Виноградівського району. У всіх випадках організовано об’їзд автотранспорту іншими дорогами.

Читайте також: Паводок на Закарпатті: у двох річках уже спадає вода - ДСНС

Рятувальники, водники та органи державної влади відучора працюють у цілодобовому режимі, паводкова ситуація знаходиться під постійним контролем, робота координується оперативним штабом з облдержадміністрації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-