Спалах кору зафіксували у Запоріжжі

Спалах кору зафіксували у Запоріжжі

Укрінформ
У Запоріжжі зафіксували спалах кору. Переважну більшість хворих становлять діти, більшість яких ромської національності. 

Про це повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю із посиланням на інформацію Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України

«У Запоріжжі зареєстровано 42 випадки захворювання на кір, із яких підтверджено лабораторно вісім. Левову частку серед хворих  становлять  діти - 71%. Найвищі показники захворюваності відмічають у віковій групі від семи до дев’яти  років. 60% захворілих складають особи ромської національності”, - йдеться у повідомленні. 

Захворюваність зареєстровано в п’яти районах обласного центру, найбільше випадків - 26, в  Шевченківському районі. 

Читайте також: Епідемія кору в Румунії за рік забрала життя 35 осіб

За даними ЗОДА, саме в цьому районі міста проживає більшість захворілих ромів. З них  93%  не мають жодного щеплення проти кору через відмову від планової вакцинації або недосягнення необхідного віку для її проведення.

 Кір - гостре інфекційне вірусне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом і має  високий рівень сприйнятливості.При цьому специфічного лікування від нього не існує, а основним фактором зниження захворюваності є профілактика - вакцинація. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-