На Хмельниччині знайшли червонокнижний гриб-баран вагою 10 кг

На Хмельниччині знайшли червонокнижний гриб-баран вагою 10 кг

Фото
2398
Укрінформ
Працівники Національного природного парку «Мале Полісся» знайшли червонокнижний гриб-баран вагою в 10 кг.

Про це повідомляє сайт парку.

“В ході обстеження території Національного природного парку «Мале Полісся» працівниками парку було виявлено представника Червоної книги України Грифола листянолісова - (Grifola frondosa). Цей великий, іноді величезний гриб діаметром до 80 см і масою до 10 кг  називають грибом-бараном. Він включений до Червоної книги України та Білорусі, охороняється також у Литві, Польщі”, - йдеться в повідомленні. 

Плодове тіло гриба являє собою густий рунистий зросток грибів із досить виразними ніжками, що переходять у листкоподібні або язикоподібні капелюшки. Колір від сіро-зеленуватого до сіро-рожевуватого, залежно від віку та освітлення. М'якоть біла, має цікавий горіховий запах та смак.

Читайте також: Українка встановила два світових рекорди з пірнання

Гриб росте на території  Євразії, Північної Америки, Австралії.  В Україні, якщо пощастить, його можна знайти  на території Закарпаття, Карпатських та західноукраїнських лісів,  а також у Гірському Криму. Зростає у широколистяних лісах.

НПП «Мале Полісся» розташований на території Ізяславського та Славутського районів Хмельницької області. Створений згідно  з Указом Президента України  в 2013 році. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-