До протестувальників в Одесі вийшов прокурор області

До протестувальників в Одесі вийшов прокурор області

Укрінформ
Одеські протестувальники перемістилися від міської ради до будівлі прокуратури, поспілкуватися з людьми вийшов прокурор області Олег Жученко.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Позиція моя як прокурора області така: доступ до всіх органів місцевого самоврядування, державної влади, правоохоронних органів завжди має бути забезпечений. Цьому буде надана оцінка: чому так відбувалося і кого не допускали. Інформую всіх стосовно трагічних подій у "Вікторії" - крім того, що проводиться слідство, Національною поліцією зареєстровано спеціальне провадження у слідстві прокуратури області. Зараз уже дуже оперативно, не тільки сьогодні, а з першої хвилини вилучена документація в Одеській міській раді, в департаменті освіти, в ДСНС", - сказав Жученко.

Прокурор також запросив активістів-фахівців долучитися до розслідування.

"Я спеціально повернувся з відрядження і хочу зараз запросити, але не просто людей, які з цікавості... а спеціалістів, громадських активістів. Я хочу залучити до цього розслідування не просто як робочу групу, а в якості спеціалістів, цих осіб для об’єктивності і відкритості розслідування. Щоб вони мали доступ, в тому числі й до матеріалів розслідування, і не тільки через запити. Ви будете бачити, мати доступ до розслідування, але це мають бути громадські діячі, які дійсно є спеціалістами", - додав Жученко.

Читайте також: В Одесі - мітинг зі штовханиною: вимагають відставки мера і всіх депутатів міськради

На запитання активістів, як він оцінює сьогоднішні дії місцевої влади на чолі з мером Трухановим, і чи є це порушенням, прокурор відповів: "Всі, тим більше представники ЗМІ і народні депутати, повинні мати доступ до сесії міськради, разом з тим, мене там не було, дайте можливість проаналізувати матеріали".

Протестувальники заявляють, що депутати міської ради на чолі з мером порушують права громадян та закони України, перешкоджаючи їм у вільному доступі до сесійної зали міськради, люди також звинувачують чиновників у сепаратизмі, заявляють, що вони ведуть Одесу до розколу та вимагають, щоб чиновники відповіли за трагічні події у таборі "Вікторія".

Після розмови та скандування протестувальники разом із Жученком вирушили до мерії Одеси. Після штовханини під мерією більшість активістів зайшла до міськради.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-