У Запоріжжі реалізатори м'яса перекрили центральний проспект

У Запоріжжі реалізатори м'яса перекрили центральний проспект

Фото
2616
Укрінформ
Сьогодні в Запоріжжі реалізатори м'яса з 4 ринків міста перекрили центральний проспект Запоріжжя  в районі залізничного вокзалу «Запоріжжя-1».

Таким чином, вони протестували проти обмежень, введених на торгівлю м'ясом  у зв'язку з виявленням 20 лютого у Комунарському районі міста  факту падежу свиней через захворювання на африканську чуму свиней.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, в акції протесту взяли участь понад 100 торговців м'ясом з чотирьох ринків. Близько півгодини люди безперервно переходили по зебрі проспект Соборний в районі центрального залізничного вокзалу міста, що призвело до утворення пробок на автодорозі.

За словами учасників акції протесту, на такі радикальні заходи вони пішли оскільки не бачать іншого способу зберегти можливість забезпечувати свої сім'ї.

«Заборона на торгівлю м'ясом на 40 днів позбавляє нас нашого нелегкого заробітку. Через введені обмеження без засобів для існування залишається більше тисячі сімей торговців м'ясом з 4 продовольчих ринків Комунарського району, що потрапили в карантинну зону. Без роботи нам нічим буде годувати наші сім'ї, наших дітей, тому ми вимушені відстоювати своє право на роботу усіма способами», - розповіли  учасники акції протесту.

Акція, що проводиться торговцями, не була заявлена і санкціонована у встановленому законодавством порядку. На місце її проведення прибули представники правоохоронних органів і Головного управління Держспоживслужби Запорізької області, за ініціативи якого було введено заборону на торгівлю м'ясом.

Як розповіла Укрінформу заступник начальника управління безпеки харчових продуктів і ветеринарії цього управління Вікторія Проскура, настоювати на введенні обмеження на торгівлю м'ясом відомство було зобов'язане у зв'язку з підтвердженням факту падежу свиней у Комунарському районі міста від АЧС.

Правоохоронці і чиновники, що прибули на місце проведення акції протесту, переконали працівників ринку припинити блокування дороги і запросили протестуючих на переговори у Запорізьку мерію.

У мерії в ході засідання виконкому Запорізької міської ради перший заступник міського голови Сергій Мєшок заявив, що влада діяла згідно із законом і вимушена була оголосити карантин і ізолювати трикілометрову зону, щоб не допустити поширення інфекції.

Паралельно з виконкомом, заступник міського голови Валерій Еделєв і в.о.  начальника Держпродспоживслужби у Запоріжжі Сергій Приходько провели переговори з представниками ініціативної групи ринковиків, в ході яких роз'яснили ситуацію з карантином і ознайомили торговців м'ясом з можливостями ведення торгівлі на інших ринках міста, а також з офіційним протоколом про введення карантину, положень яких зобов'язані дотримуватися.

Фото  Дмитра Смольєнка / Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-