Москаль радить закарпатцям страхувати житло

Москаль радить закарпатцям страхувати житло

Укрінформ
Голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль радить закарпатцям страхувати своє житло, адже Закарпаття знаходиться в зоні постійного ризику щодо різних природних катаклізмів.

Про це він сказав під час відвідування с.Бронька Іршавського району, де внаслідок льодоходу та різкого підняття води зруйновані три житлові будинки, повідомляє прес-служба голови Закарпатської ОДА.

Голова ОДА разом із керівництвом району та обласного управління держслужби з надзвичайних ситуацій оглянув підтоплені дворогосподарства та соціальні об’єкти, зустрівся з місцевими селянами й дав доручення щодо якнайшвидшої ліквідації наслідків стихії.

"Найперше завдання – це забезпечити житлом три сім’ї, чиї будинки не витримали напору води й обвалилися. Тут можливі два варіанти – або люди знайдуть собі схожі за параметрами будинки за ринковою ціною в Броньці чи сусідніх селах, а ми придбаємо їх за рахунок обласного бюджету, або ж надамо цим сім’ям матеріальну допомогу для будівництва нового житла на старому місці. В будь-якому разі люди не залишаться без даху над головою", - зазначив Москаль.

Водночас він наголосив, що Закарпаття – це регіон, який знаходиться в зоні постійного ризику щодо різних природних катаклізмів, і порадив страхувати житло.

"У всьому цивілізованому світі вартість зруйнованого житла компенсує не бюджет, а страхові компанії, тому закарпатцям також слід переходити до цієї практики”, - підкреслив голова ОДА.

Зазначається, що крім приватного житла, в Броньці підтоплений дитсадок, який довелося закрити. В приміщенні було до півметра води, тому тут доведеться повністю міняти підлогу й закупити нові меблі. За рішенням голови ОДА, необхідне фінансування буде виділено або з обласного бюджету, або з благодійного українсько-чеського фонду «ВІЗА».

Крім того, за дорученням Москаля, наступного тижня в Броньку будуть направлені фахівці Басейного управління водних ресурсів р.Тиса, які оглянуть пошкоджені паводком береги р.Боржава й визначать необхідні роботи для регуляції русла.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-