Порошенко відкрив навчально-тренувальний центр Сил спецоперацій

Порошенко відкрив навчально-тренувальний центр Сил спецоперацій

Фото
1947
Ukrinform
Президент Петро Порошенко взяв участь в церемонії відкриття 142 навчально-тренувального центру Сил спеціальних операцій (ССО) Збройних сил України у місті Бердичів Житомирської області.

Глава держави вручив начальнику центру бойовий прапор та привітав спецпризначенців із 25 річницею Збройних сил України, повідомляє прес-служба глави держави.

"Що означає бойовий стяг для воїна. Це є символ честі, доблесті і слави. Він зобов’язує кожного військовослужбовця віддано служити українському народові і так само мужньо, вміло і героїчно боронити Українську державу... Впевнений, що бойовий прапор Центру стане свідком ваших славних бойових перемог, символом честі, доблесті і слави кожного з вас. А девіз, "За Україну, за її волю" - моральним орієнтиром", - сказав Президент, підкресливши символічність, що відкриття Центру Сил спеціальних операцій Збройних Сил України відбувається саме в День Збройних Сил України.

Порошенко наголосив, що бойовий досвід української армії переконливо засвідчив, що ефективне застосування Збройних Сил можливе лише за умови впровадження сучасної системи підготовки особового складу та наявності потужної матеріальної і навчальної бази.

"Саме такий підхід був визначений для Сил спеціальних операцій, які створюються за стандартами НАТО", - підкреслив він.

Президент також подякував партнерам-країнам Альянсу за суттєву допомогу в розвитку та становленні Сил спеціальних операцій.

Завдяки залученню професійних інструкторів із США, Польщі, Литви, Естонії, Латвії, кваліфіковану підготовку пройшли українські інструктори, які вже тепер беруть активну участь у відборі та підготовці підрозділів ССО.

За словами Президента, 58 військових центру закінчили кваліфікаційні курси під керівництвом інструкторів НАТО.

Крім того, до складу центру увійшли високопрофесійні бійці, які отримали бойовий досвід в ході проведення АТО, з яких більше 30 були відзначені державними та відомчими нагородами.

З нагоди Дня Збройних Сил України Президент нагородив військовослужбовців – учасників АТО за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України та зразкове виконання військового обов’язку і побажав бійцям із честю та гідністю виконувати свої обов’язки.

Глава держави також вручив іменні годинники військовим за сумлінне та бездоганне служіння Українському народу, високий професіоналізм та зразкове виконання військового обов'язку.

Президент ознайомився з матеріально-технічною та навчальною базою Центру, оглянув стрілецький тир та зразки зброї – міномети, гранатомети, кулемети, карабіни різного калібру, снайперські комплекси, оптичні прилади, зокрема, і прилади нічного бачення та пістолети різних модифікацій.

Президент також ознайомився з побутом військових та спільно із спецпризначенцями відвідав їдальню, де спробував солдатський продуктовий асортимент.

Фото: Микола Лазаренко

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-