На ЧАЕС почали насувати Арку на об'єкт

На ЧАЕС почали насувати Арку на об'єкт "Укриття"

Відео
Укрінформ
У понеділок Сьогодні, 14 листопада, розпочався процес насування Арки (новий безпечний конфайнмент, НБК) на об'єкт "Укриття" четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС, який був зруйнований під час катастрофи 26 квітня 1986 року.

Встановлення НБК зробить майданчик ЧАЕС безпечним для проведення робіт із демонтажу конструкцій, поводження з паливовмісними та радіоактивними матеріалами в середині об'єкту "Укриття", повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

"Наразі, найбільша з коли-небудь побудованих рухома наземна конструкція довжиною 165 м, висотою 110 м і загальною вагою 36200 т насувається в проектне положення та вже перемістилася на відстань 6 метрів. Після аналізу початкового етапу руху, процес насування продовжиться і має завершитися найближчими днями.  Насування НБК відбувається за допомогою спеціальної системи, яка складається з 224 гідравлічних домкратів і дозволяє пересувати конструкцію на відстань 60 см за один цикл. Передбачається, що весь процес триватиме до 4 днів з загальним часом безперервного руху приблизно 33 години. НБК був збудований поблизу 4-го енергоблоку ЧАЕС і має подолати 327 м, щоб накрити об'єкт "Укриття", - йдеться у повідомленні.

У листопаді 2017 року планується ввести об'єкт в експлуатацію та розпочати роботи з демонтажу нестабільних конструкцій. Проектом передбачено, що нова споруда буде експлуатуватись упродовж 100 років.

Як зазначив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, початок насування Арки на об'єкт "Укриття" - це старт завершення 30-річної боротьби з наслідками чорнобильської катастрофи. Будівництво унікальної технологічної конструкції, аналогів якої не має світ - історичний крок до покращення екологічної безпеки в зоні відчуження і світі. "І він став можливим завдяки величезній міжнародній підтримці. Об'єднання 40 країн-вкладників та країн-донорів навколо однієї мети - захист людства від радіоактивних наслідків трагедії, це ще один доказ того, що питання екологічної безпеки в світовій політиці серед пріоритетних", - сказав Семерак.

"Насування Арки на об'єкт "Укриття" можна сміливо назвати найважливішим етапом у реалізації цього проекту, перед введенням споруди в експлуатацію, та здійснення головної місії - забезпечення на 100 років захисту від радіоактивних випромінювань. НБК для зони відчуження - це новий "подих" та можливість позитивних трансформацій у майбутньому", - наголосив голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

Директор Відділу ядерної безпеки ЄБРР Вінс Новак додав, що "це - кульмінація багатьох років важкої праці України та міжнародної спільноти. Реалізація проекту НБК стала можливою лише завдяки підтримці понад 40 країн-вкладників та донорів Чорнобильського фонду "Укриття"".

У свою чергу, керівник проекту будівельної компанії "Новарка" Ніколя Кай заявив, що "новий безпечний конфайнмент є демонстрацією сучасних технічних можливостей. Проте, враховуючи обставини, ми всі маємо сподіватися, що подібну споруду більш ніколи не доведеться будувати на місці ядерної аварії".

Компанія "Новарка", що побудувала НБК, є консорціумом французьких будівельних компаній Vinci и BOUYGUES. Будівництво розпочалося у 2012 році. Через великі розміри НБК його довелося будувати двома частинами, що були підняті та з'єднані одна з одною у 2015 році. Всередині арки НБК встановлено кран для майбутнього демонтажу конструкцій об'єкту "Укриття". НБК має проектний термін експлуатації 100 років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-