Угорщина застерегла Закарпаття через сміття, отримане з паводком - Москаль

Угорщина застерегла Закарпаття через сміття, отримане з паводком - Москаль

787
Ukrinform
Угорщина висловила Закарпаттю офіційне застереження через масу сміття, яке принесли паводкові води. За хвилину річка Тиса «експортувала» в Угорщину до ста пластикових пляшок.
Про це написав голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль на офіційному сайті
«Теперішній паводок знову показав закордонним сусідам нашу «європейськість» у плані утилізації сміття. Заступник уповноваженого уряду Угорщини з прикордонних вод висловив офіційне застереження нашим водникам щодо маси непотребу, яке прикордонні області цієї країни отримали в «подарунок» від Закарпаття разом із паводковими водами Тиси. Як підрахували фахівці, за хвилину по січенню Тиси ми передавали й продовжуємо передавати Угорщині до ста пластикових пляшок», - підкреслює Москаль і наголошує, що аналогічне застереження, ймовірніше за все, буде отримане й від словаків за «експорт» сміття по річці Уж. 
За його словами, це той непотріб, який закарпатці (особливо мешканці гірських районів) викидають біля хат, у лісах, на берегах, а потім паводкова вода зносить усе в річку й «експортує» в країни Євросоюзу. 
«Зате коли ми ініціюємо будівництво сучасних сміттєпереробних заводів, які здатні переробити відходи й генерувати електроенергію чи тепло, люди провалюють ініціативу на громадських слуханнях, виходять на акції протестів і готові блокувати дороги!», - нагадує Москаль. 
Як повідомляв Укрінформ, на Закарпатті 6-7 листопада пройшли інтенсивні дощі (випало до 160 мм, це більше двох місячних норм). Внаслідок різкого підняття рівнів грунтових вод, потічків, річок відбулося підтоплення 58 дворогосподарств та 40 га сільгоспугідь, пошкоджено залізобетонний міст (м.Свалява), підтоплено Перечинський водозабір, частково розмите дорожнє покриття автошляхів місцевого значення (1410 м.п.), зафіксовано зсуви грунту.
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>