Канадський міністр поділилася своїми враженнями після відвідування Чорнобиля

Канадський міністр поділилася своїми враженнями після відвідування Чорнобиля

2354
Ukrinform
На пошук вирішення проблеми Чорнобиля підуть зусилля ще багатьох поколінь, однак природа вже активно "захоплює" територію.

Як передає кореспондент Укрінформу, таку думку висловила міністр працевлаштування, розвитку трудових ресурсів та праці Канади Марі Анн Мигайчук після відвідування зони відчуження навколо Чорнобиля.

«Очікуваний час експлуатації нового саркофагу над пошкодженим ректором – сто років. Однак, чорнобильська зона існуватиме значно довше за це, тож нам доведеться шукати способи її лікування ще багато поколінь. Це потребуватиме заходів і знань у інженерній справі», - сказала Мигайчук.

Вона додала, що Чорнобиль дозволяє побачити «важливість корпоративної соціальної відповідальності» і висловила гордість канадським внеском у завершення будівництва нового саркофагу.

За її словами, позитивним аспектом є швидке відновлення у зоні відчуження природи.

«Чисельність диких тварин відновилася, ліси захопили покинуті села і вся зона тепер має могутню природу. Щоправда, це зовсім не означає, що забруднення більше немає, але природа поволі очищує місце антропогенної катастрофи», - підсумувала Мигайчук.

Нагадаємо: завершення процесу насування Арки на об’єкт «Укриття» Чорнобильської АЕС заплановане на 29 листопада 2016 року.

Новий безпечний конфайнмент – найбільша рухома споруда у світі, яка буде оснащена унікальними технологіями та системами. Висота Арки 110 м, що дорівнює висоті Ейфелевої вежі, довжина - 150 м, ширина - 260 м та вага понад 31 тис. тонн.

Після уведення об’єкта в екслуатацію планується розпочати роботи по демонтажу нестабільних конструкцій. За проектом, Арка споруджується на відстані 250 метрів від саркофага, саме цей шлях буде «пройдено» у процесі її насування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>