Труханов стверджує, що за знесену дачу Докса відповідав Саакашвілі

31.10.2016 15:38 731

Мер Одеси Геннадій Труханов закликав правоохоронні органи дати правову оцінку останнім публічним заявам голови облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі, який, на думку міського голови, зайнятий політичним гастролюванням і не знає повножень структур ОДА.

Про це Труханов заявив у понеділок на нараді з керівниками структурних підрозділів, торкнувшись проблем підготовки міста до зими, а також збереження будівель - пам'яток архітектури, про що доповів присутнім керівник міськуправління з питань охорони пам'яток культурної спадщини Андрій Шелюгін.

"Наприкінці тижня Одеса втратила дачу Докса, яка колись була визнана пам'яткою архітектури. За цим стоїть не міськрада, а обласна влада, компетенцією якої є затвердження списку об'єктів культурної спадщини і виведення їх зі списку. Саме профільним управлінням ОДА ця пам'ятка архітектури виведена у 2007 році з переліку об'єктів культурної спадщини в ході інвентаризації. Як це сталося, міг би розібратися й Саакашвілі, який кричав про знищений забудовниками об'єкт. Якби займався роботою, а не політичними гастролями",  - зазначив Труханов.

Міський голова дав протокольне доручення керівнику управління з питань охорони пам'яток культурної спадщини "провести аналіз ситуації з охороною пам'яток архітектури в Одесі і підготувати для колег з облдержадміністрації список об'єктів історико-культурної спадщини, що перебувають в обласному підпорядкуванні і можуть бути невдовзі втрачені так само, як це вже сталося з дачею Докса".

Труханов також закликав правоохоронні органи дати об'єктивну правову оцінку заявам голови ОДА.

Як повідомлялося, Саакашвілі 29 жовтня висловив обурення з приводу знесення компанією "Гефест" історичного маэтку - колишньої дачі Докса, яку належало взяти під охорону як об'єкт нерухомої культурної спадщини, згідно з підписаним і оприлюдненим 28 жовтня розпорядження керівництва ОДА.

Фото: Міхеїл Саакашвілі ,Фейсбук

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-