У Станиці замість розведення сил відбувається ескалація - голова РДА

У Станиці замість розведення сил відбувається ескалація - голова РДА

1534
Ukrinform
Розведення сил у Станиці Луганській не виконується, оскільки бойовики не дотримуються основної умови - режиму тиші.

Про це повідомив у ефірі Громадському голова Станично-Луганської РДА Юрій Золкін.

"Судячи з усього, російсько-терористичні війська, отримавши якусь вказівку, не висловлюють ніякого бажання для того, щоб виконати розведення сил. Ескалація спостерігається кожної доби. Дні і ночі, коли Станиця жила спокійно, без обстрілів, можливо перерахувати на пальцях", - сказав він.

За його словами, після прийняття рішення про включення Станиці Луганської в один із пунктів розведення сил, коло селища помічена явна ескалація конфлікту.

Відповідаючи на запитання про протести жителів проти відведення українських військових від Станиці Луганської, Золкін зазначив, що таке відбувається через побоювання втрати безпеки і соціальних гарантій, що надає селищу Україна. Також він додав, що певна частина мешканців не готова сприймати відведення українських військ суто морально.

"Станицю Луганську можна охарактеризувати як оголений нерв. Будь-який зовнішній вплив - він сприймається дуже емоційно. Протестують в основному дві групи населення. Перша група - треба чесно визнати, вони ще не встигли полюбити Україну, але вони бояться загубити ті блага, які їм гарантує українська держава. Є і друга частина людей - їх не так багато, але два роки тому їх практично взагалі не було. Це люди, які протягом останніх двох з половиною років підтримували нашу українську армію", - сказав голова Станично-Луганської РДА.

За його переконанням, мешканці селища виступають за контроль над розведенням сил з боку міжнародного миротворчого контингенту.

"Ні в якому разі не російського, звичайно, досвід Грузії всі пам’ятають. Для них все лежить у площині моральній - у неготовності віддавати ту українську землю, за яку пролито кров наших бійців", - додав Золкін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>