Генеральне консульство РФ у Львові не відчинило своєї брами для виборців

Генеральне консульство РФ у Львові не відчинило своєї брами для виборців

5367
Укрінформ
У день виборів до Держдуми Росії брама перед Генеральним консульством РФ у Львові наглухо зачинена. Перед нею несуть вахту охоронці, які відмовились сказати, чи прийшов на роботу керівник дипустанови.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я не можу нічого сказати про присутність Генконсула, оскільки в установі сьогодні вихідний день», - сказав охоронець.

За час, який кореспондент простояла під консульством, сюди не завітав жоден виборець. Прийнявши мене за громадянку Росії, яка прийшла проголосувати за думців, підбігли журналісти одного з телеканалів, проте дізнавшись, що натрапили на колегу, були явно розчаровані.

Нарешті, після тривалого очікування, з вахтової будки показується працівник консульства. На питання, чи відкрита виборча дільниця, він цікавиться моїм громадянством, а почувши відповідь, що я громадянка України, не промовивши й слова, відвертається і відходить.

На десяту годину ранку і пізніше біля консульства не було пікетувальників, не виявила інтересу до виборчої дільниці РФ у Львові і переважна більшість представників ЗМІ.

Варто зауважити, 10 вересня Президент України Петро Порошенко доручив поінформувати керівництво Росії про неможливість проведення виборів до Держдуми на території України. Київ заявив, що умовою для проведення голосування в Україні є відмова від виборів в анексованому Криму і Севастополі і виключення кримчан з федеральних списків кандидатів у депутати.

Пізніше прес-секретар українського МЗС Мар'яна Беца пояснила, що голосування "неможливе навіть в приміщеннях дипломатичних і консульських служб РФ".

Проте російська сторона мотивує відкриття дільниць у консульствах тим, що дипломатичні установи Росії в Україні є російською територією, тому перешкодити провести там вибори українська влада не може. Попри заборону, російську МЗС заявило, що дільниці у будь-якому разі відкриють.

Раніше, Верховна Рада України прийняла ухвалу, в якій закликала парламенти світу не визнавати вибори в Держдуму РФ в Криму.

У Європарламенті назвали ці вибори черговим цинічним порушенням територіальної цілісності України і підкреслили, що жодним чином не визнають чотирьох депутатів, обраних за мажоритарними округами в Криму і місті Севастополі.

Разом з тим, керівництво України закликало міжнародне співтовариство не визнавати проведення виборів не лише на території Криму, але і взагалі весь склад нової Думи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-