Свої, сусіди, РФ чи наші: Тука сказав, кому вигідна смерть Плотницького

Свої, сусіди, РФ чи наші: Тука сказав, кому вигідна смерть Плотницького

1233
Ukrinform
Замах на ватажка бойовиків "ЛНР" Плотницького могли місцеві, люди ватажка терористів "ДНР" Захарченка, спецслужби РФ або ж проукраїнські сили.

Такі версії у Фейсбуці оприлюднив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука. 

"Я бачу чотири можливі сценарії. "Сусіди": "Дарагой сосед" Захарченко відверто конкурував з Плотницьким щодо розподілу сфер впливу і фінансових потоків. Доходило до спроб встановлювати місцеві "митниці" і податки. Можливо, саме люди Захарченка вирішили прибрати "сусіда", аби на його місце просунути свою людину", - пише Тука.

Він також припускає, що бажання усунути Плотницького могли мати також і свої, тобто населення окупованої Луганщини: "Відомо, що Плотницький нещівно грабував окуповану частину Луганщини. Звісно, в нього були і конкуренти серед місцевих "революціонерів". Цілком імовірно, що ліквідація - результат внутрішної конкурентної боротьби".

Урядовець також додає, що у ліквідації ватажка бойовиків зацікавлена й Росія: "Старший брат": Аналізуючи схожі події в інших країнах світу, варто зазначити, що, в переважній більшості, одіозні постаті довго не живуть. Виконавши свою справу на початку конфлікту, вони стають непотрібними (іноді - небезпечними) для закулісних режисерів. По-перше, вони надто багато знають. По-друге, вони - надто одіозні, отже, не підходять для переговорних процесів щодо замирення. Така доля спіткала одіозних ватажків на Балканах, в Чечені, в Грузії".

Заступник міністра припускає, що вибух автівки "головного бойовика" міг бути результатом успішної роботи наших фахівців - контрольованих урядом спецслужб або "народних месників": "Адже серед луганчан немало людей, які не хочуть забути про ту кров своїх друзів і родичів, яку пролили терористи".

Екс-губернатор Луганщини наголошує, що ще не має достовірної інформації щодо цього випадку.

"Тому можу лише зазначити, що такий фінал я прогнозував три-чотири тижні тому… Переконаний в тому, що такі "польоти в космос" очікують ще багатьох ватажків терористів!", - резюмував він.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-