У колонії на Миколаївщині в'язнів годують зіпсованими продуктами - омбудсмен

У колонії на Миколаївщині в'язнів годують зіпсованими продуктами - омбудсмен

858
Ukrinform
Моніторингова група з представників громадськості та Секретаріату Уповноваженого з прав людини виявила, що у Вознесенській виправній колонії на Миколаївщині засуджених годують зіпсованими продуктами.

Про це повідомляється на сайті омбудсмена. 

«Учасники моніторингової групи ознайомилися з документацією установи, умовами тримання засуджених, оглянули житлові та виробничі приміщення, а також поспілкувалися з в'язнями щодо дотримання їхніх прав. Відвідавши їдальню, перевіряючі виявили у холодильнику мішок з рибою, яка мала сильний неприємний запах. Адміністрація колонії не дотримується норм житлової площі у гуртожитках для в'язнів, дисциплінарних приміщеннях і навіть кімнатах тривалих побачень», - йдеться у повідомленні.

Під час візиту у прогулянковому дворику штрафних приміщень, який має площу лише 6 кв. м, було виявлено трьох в'язнів, які очікували на конвоювання до інших установ. При цьому документи, необхідні для тримання вказаних осіб на території штрафних приміщень, були відсутні. 

Унаслідок розміщення камер дисциплінарного ізолятора у напівпідвальному приміщенні та відсутності в них примусової вентиляції, вологість повітря в камерах підвищена. Природнє та штучне освітлення в них недостатнє, відсутнє нічне освітлення, санвузли не обладнані бачками із напівавтоматичним зливом води. Одночасно виявлено три камери, площа кожної з яких становить лише 3,5 кв. м.

Більшість скарг, які надходили від ув'язнених, стосувалися питної води, яка подається до колонії лише 2-3 рази на добу не більш як на 2 години. Весь інший час подається технічна вода, яка непридатна для вживання.

Моніторинг-групою також виявлено порушення прав засуджених на приватність, медичну допомогу, належну оплату праці, а також порушення правил техніки безпеки.

Одночасно в установі вивчалось питання профілактики та запобігання ВІЛ/СНІДу. На день візиту в колонії трималося 17 ВІЛ-позитивних осіб, з яких 9 отримують високоактивну антиретровірусну терапію. Вказані особи у повному обсязі забезпечені ліками та мають доступ до медичного обстеження. В установі створені достатні умови для проведення перед- та післятестового консультування.

"За результатом моніторингового візиту до Міністерства юстиції України направлено відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав засуджених та практичних рекомендацій щодо їх усунення", - наголошує Секретаріат омбудсмена.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-