На Донбасі піп-бойовик муштрує дітей на диверсантів й снайперів - ЗМІ

На Донбасі піп-бойовик муштрує дітей на диверсантів й снайперів - ЗМІ

2924
Ukrinform
Росія залучає українську молодь з тимчасово окупованих територій до терористичної діяльності.

Достовірність цієї інформації підтверджується цілим рядом різних, незалежних один від одного джерел, як, військових, так і цивільних, йдеться у статті DT.UA.

"Окупаційна влада в Донбасі залучає  неповнолітніх громадян України до терористичної діяльності", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляє видання, злочинно-маніпуляційна робота з дітьми та молоддю на тимчасово неконтрольованих Україною територіях починає набувати масового, цілеспрямованого, систематичного характеру.

"Не так давно значний резонанс викликало відео, на якому сепаратисти показують відкритий НЗФ "Бригада Восток" (колишня назва — "Батальйон Восток") т. зв. "військово-спортивний літній табір для дітей та підлітків" в окупованому Донецьку. В таборі дітям віком від 10 до 17 років (і хлопчики, і дівчатка — "курсанти" — вдягнуті у військову форму з шевронами СРСР та РФ, у декого — нарукавні нашивки "Военно-патриотический центр "Защитник отечества"; вони живуть у військових наметах, з ними проводять заняття з військової справи (теорія, тактика, поводження зі зброєю, стрільба тощо). Фігурує у відео "служитель культу", "православний священик, отець Борис". Сказане цим "священиком" не має нічого спільного з православ'ям, а є суцільною агресивною тоталітарною пропагандою", - йдеться в статті.

Також повідомляється про дитячий табір, де дітей привчають до військової дисципліни. "Існує й дитячий диверсійний батальйон ім. Св. Георгія Переможця, сформований на базі школи-ліцею в Ровеньках під проводом місцевого "священика" О. Авдюгіна "Історія Росії", "Основи православ'я" та військові дисципліни (тактика ведення бою, основи розвідки, снайперська майстерність, стрілецької та саперна підготовка) — ось чому вчаться діти", - йдеться в статті.

"Вельми показово також, що після створення в РФ дитячо-юнацької організації "Российское движение школьников" (аналогу піонерської організації СРСР) на окупованих територіях України процеси вербування молоді значно активізувалися. Для дітей 1–11 класів проводяться "уроки государственности", на яких дітям розповідають про "історичне зародження та становлення" т. зв. "ДНР" і "ЛНР", їх "державний устрій", "символіку", "нагороди", а також героїзовані біографії бойовиків і керівників (причому запрошуючи до слова самих терористів), а серед предметів з'явилися вигадані "Язык народов Донбасса", "Литература народов Донбасса", "История Отечества", "Уроки гражданственности Донбасса". Саме викладання здійснюється за завезеними російськими підручниками", - наголошує автор статті.

Фото: Александр Ватаву

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-