Експерти: кримчанам треба донести правдиву інформацію

Експерти: кримчанам треба донести правдиву інформацію

680
Ukrinform
Практику застосування міжнародним співтовариством політико-економічних санкцій  щодо суб'єктів кримської економіки, російських агентів, що діють у Криму, та персональних санкцій до осіб, причетних до «переходу» Криму з українського правового поля у неправове  російське треба продовжувати.

Таку думку у вівторок на засіданні "круглого столу" в Укрінформі висловив голова Державної служби України з питань Автономної Республіки Крим та м.Севастополя Наріман Устаєв.

«Є санкційний механізм, використання повного пакету санкцій. Україна має до цього приєднатися у повному обсязі. Ми говоримо про можливе посилення цих санкцій, залежно від того, яким чином буде розвиватися наша територія, відносини України з тимчасово окупованою територією. Від того, в якому обсязі ще будуть порушувати права наших громадян», - сказав Устаєв.

На його переконання, цей спосіб тиску на РФ є більш ефективним, ніж позиція активно налаштованих людей щодо повернення півострова Україні.

Водночас голова Держслужби з питань АРК вважає, що влада має зараз зосередити увагу також на інформаційній політиці щодо окупованих територій. «Вона має бути спрямована як усередині країні, де ми маємо чітко говорити громадянам, що повернення Криму - це фактично забезпечення майбутнього нашої держави. Маємо інформувати людей, які проживають у Криму, про кроки України на шляху повернення АРК, і навіть про те, що дійсно відбувається на території Російської Федерації, а не те, що вони можуть побачити на російських центральних каналах», - додав він.

Устаєв також вважає, що зусилля необхідно зосередити й на інформуванні зовнішніх партнерів України, на виваженій державницькій політиці щодо тимчасово окупованих територій.

Як зазначив експерт з інформаційної безпеки Центру військово-політичних досліджень В'ячеслав Гусаров, Крим став об'єктом інформаційної війни Росії не два роки тому, а з  початку незалежності України. Ще у 90-х роках з вуст відомих російських політиків лунали заяви про те, що Крим є частиною РФ, а згодом й про те, що кримчани бажають стати громадянами Росії.

«Крим зараз знаходиться в інформаційному коконі. Там заблоковані майже всі українські ЗМІ, натомість спрямовано інформаційний потік Російської Федерації», - сказав він.

Експерт наголосив, що ситуацію необхідно змінювати, оскільки зараз на півострові намагаються своїми новинами підштовхнути кримчан до думки, що Україна ніяк не може впливати на ситуацію. «Створюється також аура для того, щоб і аудиторія заходу, східних країн побачила те, що в Криму начебто справді є влада, ілюзія, що там люди живуть і посміхаються», - додав Гусаров.

За його словами, а АРК формуються майданчики для медіа з проросійською ідеологією. Туди великим групами їздять російські журналісти, створюються філіали російських ЗМІ.

«Припинено мовлення раніше наявних каналів шляхом визнання їхніх ліцензій недійсними», - додав експерт

На думку економічного експерта благодійного фонду «Майдан закордонних справ» Юрія Смелянського, якщо Україна бажає повернути собі Крим, то у першу чергу, ми самі маємо бути обережними у своїх висловлюваннях та термінах. «Держава-окупант ухвалює законодавче рішення, в якому прописує, що ця територія анексована. Якщо ми починаємо говорити про анексію, то визнаємо, що це рішення окупанта було правильним. Якщо ж ми боремося за те, щоб територія Криму повернулася до України, то про яку анексію йдеться? Мова йде про окупацію...З такою логікою він, на жаль , не повернеться ніколи», - вважає фахівець.

Він закликав здійснювати логічні та виважені кроки з відновлення територіальної цілісності України, які матимуть стратегічний характер.

Ніколи, додав Смелянський, не буде так, щоб окупант пішов із захопленої ним території лише через вплив дипломатичних структур. «Тільки коли Збройні сили України захоплять цю територію і забезпечать нашій владі відновлення там правового поля України. Все. Крапка. Інших варіантів відновлення правового поля на території, захопленій ворогом, у світі не існує», - переконаний він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-