Росія "видушує" корінний народ з Криму і завозить своїх - Джемілєв

Росія "видушує" корінний народ з Криму і завозить своїх - Джемілєв

1242
Ukrinform
Згідно з положеннями Женевської конвенції, окупаційна влада в Криму не має права змінювати демографічну ситуацію на півострові, проте сьогодні при витискуванні корінного народу в Крим завезено більш як 100 тисяч російських громадян.

Про це в інтерв'ю газеті "День" заявив Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

"Є також положення про те, що окупанти не можуть змінювати демографічну ситуацію. Але виходить, що Росія намагається видушувати корінний народ Криму з півострова й одночасно завозить людей з материкової частини Росії на окуповану територію", - повідомив він.

Тільки за офіційними даними, зазначив політик, окупанти завезли близько 15 тисяч чиновників і декілька тисяч осіб отримали земельні ділянки на пільговій основі для облаштування у Криму.

За словами Джемілєва, планують підвезти ще 70-80 тисяч російських військовослужбовців.

"Виходить більш як 100 тис. російських громадян на окупованих територіях - це суперечить женевським нормам", - резюмував політик.

Нагадаємо, в цю п'ятницю Мустафа Джемілєв виступить у Раді безпеки ООН з питання порушення прав людини в окупованому Криму.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>