ОБСЄ: До кінця березня мають бути розміновані 12 зон на Донбасі

ОБСЄ: До кінця березня мають бути розміновані 12 зон на Донбасі

837
Укрінформ
Цивільне населення в зоні конфлікту на Донбасі страждає від мін і розірвалися снарядів.

Про це на прес-конференції в Краматорську розповів перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг, пишуть «Новини Донбасу».

За його словами, існує план розмінування цих територій.

«Існує крайній термін у 12 пріоритетних зонах. Це не просто площі землі, де розмінувати легко, це площі, де необхідні термінові відновлювальні роботи», - сказав Хуг.

Ці 12 зон слід очистити від мін до кінця березня. Також в районі пропускних пунктів повинна з'явиться інформація про заміновану прилеглу територію.

При цьому моніторингова місія міжнародної організації ОБСЄ продовжує зазнавати складнощів у своїй роботі, особливо на території окупованих районів Донецької області.

Також заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні констатував, що на Донбасі так і не була створена повноцінна «зона безпеки».

«Цивільне населення продовжує дуже сильно страждати навіть в зоні безпеки. Дуже важко пересуватися всередині зони безпеки або перетинати лінію розмежування. Деякі населені пункти розділені контактною лінією, що розділяє сім'ї та друзів, відокремлює працівника від місця роботи, дітей від шкіл», - сказав він.

Хуг закликав сторони конфлікту дотримуватися Мінських угод і встановити зону безпеки, поки ж, за його словами, «сіра зона» - це «зона, в якій повно небезпеки».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-