Правозахисники просять спростити процедуру в'їзду в Крим для іноземців

Правозахисники просять спростити процедуру в'їзду в Крим для іноземців

1921
Ukrinform
Правозахисні організації просять у Міністерства закордонних справ України спростити процедуру надання дозволів на в'їзд на територію Криму для іноземців.

Про це на прес-конференції в понеділок заявив правозахисник із Російської Федерації Дмитро Макаров, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Складається парадоксальна ситуація, що ті люди, які хочуть дотримуватись законодавства України щодо в'їзду в Крим, стикаються з різними бюрократичними перешкодами. Якщо я хочу дотримуватись законів України, маю пройти процедуру, що складається зі звернення в Міністерство закордонних справ України, потім вони розглядають моє звернення 30 днів, потім я маю особисто з'явитися в міграційну службу та заповнити документи, а потім - чекати ще п'ять днів", - сказав Макаров.

Він додав, що після цієї процедури має ще здолати тривалий та дороговартісний шлях до Херсона, аби перетнути кордон із Кримом.

"Саме в такому випадку я дотримаюсь законодавства України", - наголосив Макаров.

Він зауважив, що люди, яким терміново потрібно з'явитися в Крим, не дотримуватимуться цієї тривалої процедури, а сядуть на літак з Москви і прилетять на півострів. Україна, у свою чергу, має право порушити кримінальну справу щодо таких людей.

Координатор проектів Центру громадянських свобод Олександра Романцова наголосила, що для того, аби подати до Держмитслужби України документи, громадянин обов'язково має приїхати і персонально це зробити.

"Людина не може це зробити дистанційно або іншою мовою. Всі документи оформлюються виключно українською мовою", - зауважила Романцова.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-