"Гумконвой" РФ привіз на Донбас прострочену тушонку

"Гумконвой" РФ привіз на Донбас прострочену тушонку

5043
Ukrinform
Характер вантажу 49 так званого "гуманітарного конвою", який російська сторона в односторонньому порядку відрядила у Донецьку і Луганську області, не відповідає зазначеному у попередній ноті МЗС Росії.

Про це у четвер на брифінгу в Укрінформі заявив помічник голови Державної прикордонної служби України - прес-секретар Олег Слободян.

"Особливістю чергового так званого "гумконвою" є невідповідність зазначеного у ноті МЗС РФ характеру вантажу, а саме: не були вказані книги невідомого змісту (1 автомобіль), промислові електростанції та генератори (2 автомобілі), будівельні електроінструменти (1 автомобіль). А м'ясні та рибні консерви є простроченими, оскільки зазначено дату виготовлення 2012 рік з терміном придатності 2 роки. Підозрілими видаються і написи на коробках із м'ясними тушонками: "хрупкий груз, не переворачивать", - розповів Слободян.

Він додав, що російська сторона відмовилася надавати інформацію щодо характеру книг та їхнього змісту.

Як повідомлялося, сьогодні вранці через російські пункти пропуску "Донецьк" та "Матвєєв Курган" на в'їзд в Україну прослідувало дві колони т.з. "гумконвою" у складі 101 автомобіля. Переміщення вантажів відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства і погоджених з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста модальностей. Тому контроль українською міжвідомчою групою здійснювався лише шляхом візуального спостереження без виконання контрольних функцій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>