Росія стягує нові сили до кордону з Україною - Турчинов

Росія стягує нові сили до кордону з Україною - Турчинов

Укрінформ
Росія взялася до реалізації своїх погроз і стягує нові сили до кордону з Україною.

Про це у Фейсбуці написав секретар РНБО Олександр Турчинов.

"Кремль не відступається і від своїх агресивних намірів щодо України. Так,міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив що у 2016 році РФ посилить свою військову присутність на західному напрямку. Будуть створені нові військові бази та полігони, сформовані нові бойові підрозділи Збройних сил РФ. Ці погрози вже почали реалізовуватись і не деінде, як вздовж українського кордону", - зазначив він.

Зокрема, Турчинов уточнив, що в районі населеного пункту Богучар Воронезької області відбувається розширення 262 військової бази РФ, в межах якої будуються нові військові об'єкти, куди вже почали перекидатись підрозділи 9 окремої мотострілкової бригади з Нижегородської області та планується додаткове розташування окремої танкової бригади.

Крім того, в районі населеного пункту Валуйки Бєлгородської області (25 км від державного кордону України) розпочато будівництво військового об'єкту з метою розгортання багаточисельних бронетанкових підрозділів ЗС РФ, в районі полігону "Кадамовський" (Ростовська область) споруджується військове містечко для розташування 33 окремої мотострілкової бригади, що перекидається до українського кордону з міста Майкоп (Республіка Адигея), додав він.

За словами Турчинова, для координації військових підрозділів, розташованих на кордоні з Україною, до міста Воронежа передислоковано штаб 20 армії Західного військового округу, який до цього розташовувався у місті Муліно Московської області. Також збільшується російський військовий потенціал в окупованому Криму. На авіабазу в Бобруйську (Республіка Білорусь), яка також знаходиться в достатній близькості до українського кордону, перекинуті російські військово-транспортні літаки, винищувачі СУ-27 та бойові вертольоти.

"Все це абсолютно дезавуює заяви російського керівництва щодо деескалації військового протистояння та мирного розв'язання створених ними військових конфліктів", - наголосив секретар РНБО.

Він зауважив, що Росія веде гібридну війну не лише проти України, а й проти Європи та Туреччини.

"Останнім часом з‘являється все більше і більше інформації стосовно активної участі громадян Росії в діяльності терористичної організації ІДІЛ та впливу на її діяльність російських спецслужб. Окрім того, аналіз авіаударів, завданих російською авіацією в Сирії, свідчить про знищення, в першу чергу, не військових баз ІДІЛ, а мирних об'єктів регіональної інфраструктури: лікарень, хлібопекарень, елеваторів, підприємств, житлових будівель. Російські авіаудари стали однією з причин гуманітарної катастрофи в регіоні. Постійна небезпека для життя, неможливість гідного існування, призводить до мільйонних міграційних хвиль, скерованих до Туреччини та країн Європи. Внаслідок цього зростає терористична загроза та соціально-економічна дестабілізація в цих країнах. Саме тому можна зробити висновок, що і у 2016 році Росія продовжує гібридну війну не лише проти України, а й веде її проти ЄС та Туреччини. Це робиться для послаблення позицій цих країн та примушення їх до співпраці з РФ на її умовах "боротьби проти тероризму", - переконаний Турчинов.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-