Українки отримають практичні навички з протидії  дезінформації

Українки отримають практичні навички з протидії дезінформації

Укрінформ
16 липня, 12:00 - тренінг з протидії дезінформації.

Організатори: Асоціація інноваційної та цифрової освіти, «Детектор Медіа».

Спікерка: Ольга Юркова - журналістка та співзасновниця незалежної української організації «StopFake.org».

Учасники тренінгу: жінки з активною життєвою позицією, які проживають і працюють в Україні, освітяни, активістки громадських організацій, представниці ЗМІ, органів місцевого самоврядування, волонтерки. 

Під час тренінгу учасники:

  • навчатимуться швидко та точно виявляти фейки та меседжі ворожої пропаганди;
  • отримають навички критичного мислення;
  • опанують основи цифрової безпеки.

Довідково. Спікерка тренінгу - Ольга Юркова, журналістка та співзасновниця незалежної української організації «StopFake.org» - навчає професійних фактчекерів в Україні та за кордоном, а також багато років займається виявленням та дослідженнями пропаганди й дезінформації в медіа на національному та міжнародному рівні. Ділиться досвідом, як ідентифікувати фейкові новини, консультує низку державних організацій і громадських структур, а також співпрацює з провідними медіа, як журналістка.

Учасниці тренінгу матимуть можливість отримати стипендії на реалізацію власних проєктів з протидії дезінформації у сумі 2 000 доларів США, підготувавши свій власний проєкт у сфері протидії дезінформації та успішно захистивши його перед експертами команди «Детектор Медіа».

Участь у тренінгу – безкоштовна. Через обмежену кількість місць та великий ажіотаж організатори провели попередній відбір серед тих учасників, хто подав заявку та обрали найвмотивованіших.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ - за посиланням.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

В Укрінформі відбувся фінальний тренінг проєкту Асоціації інноваційної та цифрової освіти щодо протидії дезінформації

В Укрінформі відбувся фінальний тренінг проєкту Асоціації інноваційної та цифрової освіти і "Детектор медіа" щодо протидії дезінформації та поширенню фейків.

Тренінг провела журналістка та співзасновниця незалежної української організації "StopFake.org" Ольга Юркова.

"У 2014 році ми з колегами-журналістами, викладачами Києво-Могилянської академії створили проєкт StopFake. 2014 рік, в Крим зайшли "зелені чоловічки", Янукович втік, суцільна розгубленість, і в інтернеті, медіа, російських медіа зʼявилося дуже багато фейків. Ми з колегами в Могилянській школі журналістики почали обговорювати, що з цим робити", - розповіла Юркова.

За її словами, таким чином виник проєкт StopFake, який покликаний виявляти випадки поширення неправдивої інформації про події в Україні.

Зараз на сайті проєкту StopFake, зазначила журналістка, понад 7 тис. спростованих фейків, а також аналітика щодо того, яким чином вони формують певну точку зору про Україну. Також організація проводить тренінги для медійників, освітян, громадських організацій тощо.

Наразі Асоціація інноваційної та цифрової освіти, спільно з "Детектор медіа" провели масштабний проєкт «Інформаційна безпека», в рамках якого був створений популярний сервіс «Калькулятор фейків» для пересічних українців, які за його допомогою швидко та точно можуть визначати, чи правдиві новини. Даним сервісом вже скористувались понад 30 000 користувачів.

Також, як зазначили організатори заходу, були проведені навчальні вебінари, що зібрали понад 10 000 осіб, на яких були практично розібрані реальні приклади пропаганди та фейків, відбулось багато інших заходів для підвищення медіаграмотності серед українців, насамперед жінок.

Окрім цього, в межах проєкту відбулася низка тренінгів в різних містах та областях України для тих українок, які прагнуть надалі реалізовувати власні проєкти у сфері протидії дезінформації та медіаграмотності.

Тренінг, який відбувся в пресцентрі Державного інформаційного агентства «Укрінформ», став останнім. Участь у ньому взяли освітянки, активістки громадських організацій, представниці ЗМІ, органів місцевого самоврядування, волонтерки,

Учасниці навчились виявляти фейки та меседжі ворожої пропаганди, отримали навички критичного мислення, опанували основи цифрової безпеки тощо.

Кращі з учасниць отримали гранти по 2 000 доларів США на реалізацію власних проєктів у сфері протидії дезінформації.

Як зазначають організатори, надалі проєкт буде продовжено.

Як повідомляв Укрінформ, за даними дослідження «Індекс стійкості до дезінформації», Україна демонструє найвищу стійкість до зовнішніх дезінформаційних впливів з-поміж десяти країн Центральної і Східної Європи, за нею ідуть Азербайджан, Чехія та Словаччина.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-