Презентація пам’ятки про захист персональних даних осіб, що постраждали від сексуального насильства

Презентація пам’ятки про захист персональних даних осіб, що постраждали від сексуального насильства

Укрінформ
12 липня, 14:30 - презентація Пам’ятки щодо особливостей обробки та захисту персональних даних осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом».

Організатори: ГО UA Experts, Офіс віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, Фонд ООН в галузі народонаселення UNFPA.

Учасники: Сергій Ніжинський - к.ю.н., голова ГО «UA Experts»; Василь Луцик - к.ю.н., голова Національної соціальної сервісної служби України; Олександр Осіпов - в.о. директора Департаменту моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Олександр Марченко - начальник відділу розгляду звернень та взаємодії з суб’єктами обробки персональних даних Департаменту моніторингу додержання інформаційних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; Анжела Стрижевська - к.ю.н., завідувачка кафедри кримінальноправової політики та кримінального права Навчально-наукового інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

Модератор: Олександр Шевчук - експерт ГО «UA Experts».

Питання до обговорення:

  • про обробку персональних даних осіб, які постраждали від сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом;
  • наскільки сьогодні важливо захищати персональні дані в Україні;
  • чутлива інформація про особу відповідно до законодавства;
  • заходи захисту персональних даних при обробці.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ - за посиланням.

Акредитація триватиме до 23:59 10 липня 2024 року, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У Києві презентували Пам’ятку щодо захисту персональних даних постраждалих від СНПК

В Україні розроблено Пам’ятку щодо особливостей обробки та захисту персональних даних осіб, постраждалих від сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом.

Презентація її відбулася в Укрінформі.

Як зазначалося, пам'ятка призначена для використання слідчими, прокурорами, суддями, правозахисниками у практичній діяльності з метою оптимізації процесів розслідування та судового переслідування на національному та міжнародному рівнях.

«Питанням захисту персональних даних у розрізі сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом, ніхто не займався, і для нас було принципово важливим підняти це питання на рівень відповідної пам’ятки, яка допоможе відкрити очі на багато питань, які виникають під час роботи з постраждалими», - сказав на презентації голова ГО «UA Experts» кандидат юридичних наук Сергій Ніжинський.

За його словами, питання захисту персональних даних цієї категорії осіб відходить на другий план, коли відбувається обмін даними між відповідними профільними службами, зокрема між Національною соціальною сервісною службою, Нацполіцією, Офісом генерального прокурора, судовими органами, Мінсоцполітики тощо.

У цьому контексті він нагадав, що, за даними ОГП, в Україні від початку повномасштабного вторгнення РФ зафіксовано 303 факти сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. Однак Глобальний фонд тих, хто пережив насильство, нині готовий виплатити невідкладні проміжні репарації для постраждалих від СНПК близько 150 особам.

«У мене особисто виникає запитання, за яким принципом відбуватиметься відбір серед цих 303 осіб 150 першочергових отримувачів виплат? Чому аж 15 осіб у виконавчому комітеті, які ухвалюють рішення, кому надавати цю допомогу? Таких питань насправді багато. Перш за все пам’ятка – це допомога з точки зору превентивної політики…, на що треба звертати увагу під час обробки даних цих справ, як організовано їхній захист тощо», - зазначив голова ГО «UA Experts».

Своєю чергою в.о. директора Департаменту моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Секретаріату уповноваженого Верховної Ради з прав людини Олександр Осіпов акцентував, що підвищення довіри до правооохоронних органів з боку постраждалих від СНПК «є напрямком, який потребує постійного розвитку».

Як повідомляв Укрінформ, станом на 12 червня року вже отримано 142 звернення на участь у пілотному проєкті з невідкладних проміжних репарацій для постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом. Першим 34 особам виплачено проміжні репарації.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-