Старт Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства

Старт Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства

Укрінформ
5 липня, 15:00 - презентація нових цифрових інструментів Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства (еРиба). 

Організатори: Міністерство аграрної політики та продовольства України, Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм, Офіс ефективного регулювання BRDO, проєкт «Підтримка цифрової трансформації» (DTA), що фінансується USAID / UK Dev.

Учасники: Віталій Головня – заступник міністра Мінагрополітики; Ігор Клименок – т.в.о. голови Держрибагентства; Олексій Дорогань – виконавчий директор Офісу ефективного регулювання BRDO.

До участі запрошені: представники громадських рад, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, експерти галузі та ЗМІ.

Коротко. Під час заходу будуть представлені нові цифрові інструменти еРиба. Зокрема, договір на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їхніх частинах), дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їхніх частинах) (для здійснення промислового рибальства). А також - журнал обліку рибогосподарської діяльності, квитанція обліку добутих (виловлених) водних біоресурсів і маркування знарядь лову, які покликані суттєво спростити ведення рибного бізнесу та оптимізувати процес отримання послуг у сфері рибного господарства.

Організатори заходу зазначають, що нові сервіси еРиба забезпечать отримання послуг в електронній формі, що зекономить час на їхнє отримання та сприятимуть прозорості процедур і дерегуляції застарілих вимог.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація ЗМІ триватиме до 13:00 05 липня за ел. поштою: presa.darg@gmail.com. Для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

В Україні запрацювала електронна система управління рибною галуззю еРиба

Відсьогодні в Україні почала роботу електронна система еРиба, перші компоненти якої врегульовують управління та контроль у промисловому рибальстві. Надалі у системі з’являться й інші сервіси.

Про це під час презентації Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства (еРиба) в Укрінформі розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства Віталій Головня.

«Сьогодні ми презентуємо чотири нові компоненти системи еРиба, які врегульовують низку аспектів промислового рибальства – електронні договір, дозвіл, журнал та електронна бірка. Сподіваємося, що цифровізація дозволить зменшити паперову тяганину для суб'єктів господарювання та дасть можливість їм отримувати більш якісні послуги. Це шлях до прозорої, ефективної та успішної галузі, яка зможе зробити значний внесок у розвиток економіки країни», - зазначив Головня.

Так, послуга "е-Договір" надає можливість суб’єктам господарювання підписувати документи за допомогою КЕП (кваліфікований електронний підпис), що дозволить скоротити термін підписання договору з існуючих 20 до 10 днів. "Е-Дозвіл" – можливість отримати документи без жодного контакту з чиновником, що зменшує ймовірність корупційної складової. У системі також можна буде переоформлювати отримані раніше дозволи та анулювати їх.

Запровадження електронного журналу звільняє підприємців від обов’язку ведення паперової щоденної звітності, водночас унеможливлює зловживання та корупційні ризики.

«Ще один сервіс – електронна бірка – стане важливим елементом контролю за роботою промисловиків та браконьєрською діяльністю. Ми уніфікували засоби маркування для знарядь лову, щоб знову ж таки не було фальсифікацій та зловживань», - додав т.в.о. голови Держрибагентства Ігор Клименок.

За його словами, збільшення цифрових інструментів у галузі на додачу до вже існуючих компонентів - електронного декларування та електронної системи аукціонів - наразі повністю цифровізує промислове рибальство.

«Це не всі сервіси, які будуть в еРибі. Попереду у нас багато роботи. Система має охопити всі напрямки, не тільки промисел і аквакультури, а також і державний контроль за роботою інспекторів, і інші компоненти», - додав очільник Держрибагентства.

Як повідомлялося, у державній електронній системі Рrozorro.Продажі з 4 січня 2024 року розпочалися аукціонні торги на промисловий вилов риби.

Відео:

Замовити фото натисніть тут – Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-