Результати проєкту «Її перспектива». Погляд жінок на війну та участь у відбудові й відновленні

Результати проєкту «Її перспектива». Погляд жінок на війну та участь у відбудові й відновленні

Укрінформ
1 липня, 09:30 - брифінг на тему: «Її перспектива - без жінок не буде миру і безпеки. Погляд жінок на війну та участь у відбудові й відновленні».

Організатор: ГО «Інститут миру і порозуміння». 

Спікерки: Оксана Лісовенко - учасниця проєкту «Її перспектива», ВПО, працівниця молодіжного центру “Твій простір” (м. Васильків); Альона Шаленко - учасниця проєкту «Її перспектива», директорка будинку культури Васильківської громади.

Чому це цікаво?

Це підсумковий захід за результатами проєкту «Її перспектива», що присвячений висвітленню погляду жінок на війну та участь у відбудові й відновленні.

Під час брифінгу спікерки обговорять ситуацію щодо інтеграції молодих жінок ВПО в приймаючі громади та досвід учасниць проєкту «Її перспектива». Також відбудеться показ однієї з короткометражних кіноробіт, знятих учасницями в рамках проєкту.

Мета проєкту «Її перспектива» – сприяти соціальній згуртованості між внутрішньо переміщеними молодими жінками та приймаючими громадами в 5 областях України, розбудовувати потенціал жінок до участі у політичних процесах, спрямованих на повоєнне відновлення та відбудову.

Довідково. Захід відбудеться в рамках проєкту «Розширення можливостей внутрішньо переміщених молодих жінок в Україні для участі в контексті розбудови миру» («ЇЇ ПЕРСПЕКТИВА»), який впроваджується ГО «Інститут миру і порозуміння» у співпраці з «Глобальним партнерством для запобігання збройним конфліктам».

Подія підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.

Більше інформації на сайті https://herperspective.com.ua. 

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

В Укрінформі показали фільм про життя переселенок у Василькові

Знятий Васильківською громадою короткометражний фільм «Незламні серця» про життя внутрішньо переміщених жінок презентували його автори.

Фільм представили в Укрінформі у рамках проєкту «Її перспектива», що присвячений висвітленню погляду жінок на війну та участь у відбудові й відновленні.

Як розповіла учасниця проєкту «Її перспектива» Оксана Лісовенко, яка виїхала до Василькова з окупованого селища Веселе на Запоріжжі, було відзнято два фільми, де переселенки розповідають про свій досвід виїзду з окупації та зони бойових дій.

«Ми відзняли два фільми, і вони не залишились на рівні громади. Ми показали ці фільми у Василькові, у кінотеатрі «Жовтень» у Києві і зараз покажемо в Укрінформі. І хотілося б, щоб це побачило більше іноземців для розуміння, що може бути з ними, якщо ми не виграємо цю війну. Саме для цього насамперед ці наші історії», - зазначила Лісовенко.

За словами директорки будинку культури Васильківської громади Альони Шаленко, аналогічні короткометражки було знято в рамках проєкту «Її перспектива» не лише у Василькові, а й в інших громадах країни.

«Ці фільми про різні громади і як по-різному йде там життя ВПО. І у кожного є свій різний досвід війни. Ми дуже здружилися з дівчатами з інших громад і більше зрозуміли одна одну – вони побачили нашу історію, а ми побачили їхню. У кожній громаді історії ВПО дуже різняться і кожна є особлива», - сказала Шаленко.

Як зазначила Ольга Прокопенко з ГО «Інститут миру і порозуміння», у короткометражках від першої особи фігурують не лише внутрішньо переміщені жінки, але й ті, які по-іншому переживають війну.

«Тематика виявилася дуже різною і не стосується лише ВПО. Це і про жінок, які чекають на повернення своїх чоловіків із війська, і тих, які зараз переживають стан невизначеності через зниклих без вісті, і жінок, які самі роблять вибір піти служити, захищаючи Україну. Показано багато жіночих доль, на які вплинула повномасштабна війна», - сказала Прокопенко.

Менторами знятого Васильківською громадою фільму «Незламні серця» виступили досвідчений режисер Дмитро Мойсеєв і відомий кінооператор Михайло Любарський.

Мета проєкту «Її перспектива» – сприяти соціальній згуртованості між внутрішньо переміщеними молодими жінками та приймаючими громадами в 5 областях України, розбудовувати потенціал жінок до участі у політичних процесах, спрямованих на повоєнне відновлення та відбудову.

Як повідомляв Укрінформ, з початку 2024 року за допомогою Державної служби зайнятості працевлаштовано 33 тис. внутрішньо переміщених осіб.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-