Обговорення проєкту Державного стандарту соцпослуги щодо соціально-психологічної реабілітації осіб з ігровою залежністю

Обговорення проєкту Державного стандарту соцпослуги щодо соціально-психологічної реабілітації осіб з ігровою залежністю

Укрінформ
5 липня, 11:00 - круглий стіл з обговорення проєкту Державного стандарту соціальної послуги соціально-психологічної реабілітації осіб із ігровою залежністю.

Організатор: Громадська спілка «Центр відповідальної гри» (RGC).

Учасники: представники державних інституцій, органів місцевого самоврядування, ГС «Центр відповідальної гри», організаторів азартних ігор, надавачі соціальних послуг, науковці, лікарі – психіатри, психологи, інші зацікавлені особи.

Модераторка: Ольга Ісаєва – керівниця Громадської спілки «Центр відповідальної гри», юрист в сфері охорони здоров’я.

Чому це важливо? 

Питання попередження ігрової залежності та мінімізація її негативних наслідків для громадян та суспільства в цілому на сьогодні набуває все більшої актуальності та винесене в Україні навіть на рівень національної безпеки. Так, 20 квітня 2024 року РНБО України своїм рішенням «Щодо протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в мережі Інтернет», уведеним в дію Указом Президента України від 20 квітня 2024 року № 234/2024, визначила заходи, спрямовані, зокрема, на забезпечення належного захисту прав та законних інтересів громадян України, посилення заходів щодо протидії негативним наслідкам функціонування сфери азартних ігор в мережі Інтернет, доручивши їх реалізацію ряду уповноважених державних органів. Зокрема, Міністерству соціальної політики України доручено прийняти державний стандарт надання соціальної послуги «017.4. Соціально-психологічна реабілітація осіб з ігровою залежністю».

Зазначений державний стандарт, який спільно розроблявся фахівцями Міністерства соціальної політики України та Центру відповідальної гри, має стати черговим вагомим кроком на шляху розбудови в Україні дієвої системи з попередження та боротьби із залежністю від азартних ігор. Цей державний стандарт стане основним нормативним актом, який регламентуватиме ті заходи, які надаватимуться надавачами соціальних послуг залежним від азартних ігор громадянам та їх родинам задля їх реабілітації, повернення до повноцінного життя та запобігати виникненню рецидивів.

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

В Україні запровадять соціальні послуги для людей з ігровою залежністю

Мінсоцполітики разом з ГО «Центр відповідальної гри» розробили єдиний державний стандарт надання соціальних послуг для людей з ігровою залежністю.

Про це повідомили розробники Державного стандарту соціальної послуги соціально-психологічної реабілітації осіб з ігровою залежністю під час круглого столу в Укрінформі.

Як розповіла керівниця Громадської спілки «Центр відповідальної гри», юристка у сфері охорони здоров’я Ольга Ісаєва, вже розроблено протокол лікування від ігрової залежності та готується впровадження соціальних послуг для таких людей.

«В результаті першого всеукраїнського дослідження у сфері ігрової залежності під егідою МОЗ ми розробили протокол лікування ігрової залежності. Наразі очікуємо затвердження цього документу найближчим часом. А зараз працюємо спільно з Міністерством соціальної політики, Національною сервісною службою над провадженням соціальних послуг для людей з ризиком ігрової залежності», - сказала Ісаєва.

Державний стандарт стане основним нормативним актом, який регламентуватиме заходи, які надаватимуться надавачами соціальних послуг залежним від азартних ігор громадянам та їхнім родинам задля реабілітації, повернення до повноцінного життя та запобігання виникненню рецидивів.

Як зазначив державний експерт експертної групи з питань підтримки вразливих верств населення Директорату розвитку соціальних послуг Міністерства соціальної політики України Володимир Хаджинов, метою державного стандарту є уніфікувати надання соціальної послуги, посилити соціальний захист осіб з ігровою залежністю та членів їхніх сімей.

«Основними завданнями є забезпечити інтереси осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах через ігрову залежність, мінімізація наслідків і подолання ігрової залежності, надання психологічної та інформаційної підтримки, покращення функціонування та відновлення фізичного й психічного стану у таких осіб, підвищення їхнього соціального статусу та якості життя, запобігання виникненню ігрової залежності», - розповів Хаджинов.

Під час заходу нагадали, що пристрасть до гри було офіційно визнано ВОЗ як психічний розлад, а поняття ігровий розлад включено до нормативного документа міжнародного стандарту класифікації хвороб. Наслідками залежності від азартних ігор є психологічні проблеми, депресія, тривога, роздратованість, втрата соціальних зв’язків, фінансові проблеми, а недостатня фізична активність та постійна психічна роздратованість призводить до зниження імунітету.

Питання попередження ігрової залежності та мінімізація її негативних наслідків для громадян та суспільства винесено в Україні навіть на рівень національної безпеки. Так, 20 квітня 2024 року РНБО України своїм рішенням «Щодо протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в мережі Інтернет» і запровадженим того ж дня у дію указом Президента України, визначила заходи, спрямовані, зокрема, на забезпечення належного захисту прав та законних інтересів громадян України, посилення заходів щодо протидії негативним наслідкам функціонування сфери азартних ігор в мережі Інтернет. Їхню реалізацію доручено низці уповноважених державних органів. Зокрема, Міністерству соціальної політики України доручено ухвалити державний стандарт надання соціальної послуги «017.4. Соціально-психологічна реабілітація осіб з ігровою залежністю».

Нагадаємо, Укрінформ розповідав, які нововведення і заборони передбачено документом РНБО.

Відео: 

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-