Оновлення житлової політики як вимога Ukraine Facility

Оновлення житлової політики як вимога Ukraine Facility

Укрінформ
26 червня, 11:00 - брифінг на тему: "Оновлення житлової політики як вимога Ukraine Facility".

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Спікер: Олена Шуляк - голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади місцевого самоврядування та містобудування.

Теми до обговорення:

  • Яким має бути процес вдосконалення житлової політики України? 
  • Про що йдеться у відповідному законопроєкті та що пропонують українські громади?

Чому це важливо? 

За програмою Ukraine Facility Європейського Союзу, яка передбачає надання Україні 50 млрд євро впродовж 2024-2027 років, Україна отримує кошти на макрофінансові потреби – підтримку державного бюджету. Структурними маяком, який потрібно виконати для отримання фінансування, залишається зокрема прийняття законопроєкту «Про основні засади державної житлової політики».

Протягом квітня-травня 2024 року голова Комітету ВРУ з питань організації державної влади місцевого самоврядування та містобудування Олена Шуляк спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та у співпраці з ГО «Інститут Республіка» провели публічні консультації «Сучасна та ефективна житлова політика», під час яких вдалося зібрати пропозиції щодо ініціатив, запропонованих у законопроєкті «Про основні засади житлової політики» зі всіх куточків України. На основі отриманих даних сформували рекомендації щодо вдосконалення цього законопроєкту, які лягли у відповідний звіт.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на ютуб-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У черзі на отримання квартири стоять понад 600 тис. українців – Шуляк

Сьогодні в Україні понад 600 тис. людей стоять у черзі на поліпшення своїх житлових умов, право на яке передбачено у Житловому кодексі України. Щоб вирішити це питання, потрібно переглянути все законодавче поле, яке формує житлову політику.

Про це під час брифінгу «Оновлення житлової політики як вимога Ukraine Facility» в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування та містобудування Олена Шуляк.

«Сьогодні понад 600 тисяч наших громадян стоять у чергах на отримання житла. Вони стоять десятиріччями, але черга не рухається. На жаль, в Україні працює Житловий кодекс, ухвалений ще в 1983 році, і близько 90% прописаних в ньому норм сьогодні не працюють. Щоб вирішити це і низку інших питань, нам потрібно переглянути все законодавче поле стосовно того, як має формуватися житлова політика», - сказала Шуляк.

Вона підкреслила, що повномасштабне вторгнення і євроінтеграційний процес, активна фаза якого розпочалася на його фоні, тільки загострили актуальність питання житлової політики.

«У нас в країні кожен третій громадянин має такий рівень доходів, який не дає можливості придбати власну домівку. З початком війни категорій людей, які залишилися без даху над головою, побільшало. Тому питання формування актуальної житлової політики, щоб забезпечити максимально рівний доступ до житла громадян, як ніколи на часі», - зауважила депутат.

Вона додала, що з ухваленням програми Ukraine Facility Україна взяла на себе зобов'язання розробити національну житлову стратегію і ухвалити відповідне законодавство. Міністерство відновлення вже розробило законопроєкт, який запроваджує засади нової житлової політики. Вже відбулися перші публічні консультації, до яких були залучені представники органів місцевого самоврядування, представники внутрішньо переміщених осіб, ветеранської спільноти, низки інших соціальних груп.

«Звичайно, і перед Верховною Радою зараз стоїть величезне завдання – нам потрібно ухвалювати відповідну законодавчу рамку про основи житлової політики. Наступним кроком стане закон про соціальне житло. Звичайно, будемо ухвалювати відповідне законодавство і розробляти відповідні цифрові інструменти і створювати правове поле для того, щоб працювали ще і приватні інвестиції саме на ринку доступного житла для українців», - додала депутат.

Як повідомлялося, представник Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) Гжегог Гайда закликав уряд України та Верховну Раду ухвалити закон "Про основні засади житлової політики" і на його підставі продовжувати розвивати законодавчу базу у цьому напрямку з метою побудови ефективної житлової системи.

Відео: 

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-