Презентація результатів дослідження «Вплив війни на жінок, які живуть з ВІЛ, в Україні»

Презентація результатів дослідження «Вплив війни на жінок, які живуть з ВІЛ, в Україні»

Укрінформ
24 червня, 12:00 -  презентація результатів дослідження «Вплив війни на жінок, які живуть з ВІЛ, в Україні».

Організатори: Благодійна організація «Позитивні жінки» в межах UNAIDS UBRAF Country Envelope та проєкту ООН Жінки в Україні «Трансформаційні підходи для досягнення гендерної рівності в Україні» за підтримки Офісу Віцепрем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та фінансування Швеції.

Спікерки: Олена Стрижак - голова правління БО «Позитивні жінки»; Світлана Мороз - головна дослідниця, експертка БО «Позитивні жінки».

Чому це важливо?

Під час заходу спікерки презентують дослідження  «Вплив війни на жінок, які живуть з ВІЛ, в Україні» з подальшим обговоренням висновків дослідження та ключових рекомендацій щодо зменшення бар’єрів в отриманні послуг жінками, які живуть з ВІЛ.

Дослідження дозволить покращити доступ та якість послуг, що своєю чергою вплине на епідемію ВІЛ та СНІДу. Розуміння потреб жінок, які живуть з ВІЛ, та реагування на них сприятиме створенню безпечнішого середовища для ВІЛ-позитивних жінок в Україні.

Дослідження «Вплив війни на жінок, які живуть з ВІЛ, в Україні» є кількісним та якісним дослідженням під керівництвом спільноти, проведеним БО «Позитивні жінки».

Збір даних здійснювався в грудні 2023 року – січні 2024 року методами опитування та напівструктурованих інтерв’ю. В дослідженні взяли участь 320 жінок, які живуть з ВІЛ.

Теми до обговорення:

  • Актуальність дослідження становища жінок, які живуть з ВІЛ, в Україні в умовах війни. Важливість підтримки цього дослідження з боку партнерок та партнерів.
  • Результати та висновки дослідження під керівництвом спільноти «Вплив війни на жінок, які живуть з ВІЛ, в Україні».
  • Огляд ключових рекомендацій за результатами дослідження та проведеної національної консультації з представницями спільноти жінок, які живуть з ВІЛ.
  • Рекомендації щодо зменшення бар’єрів в отриманні послуг жінками, які живуть з ВІЛ, в Україні.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформуhttps://www.youtube.com/c/UkrinformTV  

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

В Україні 17,8% жінок з ВІЛ під час війни втратили роботу або бізнес - дослідження

В Україні у більшості жінок, які живуть з ВІЛ, погіршилося економічне становище після початку повномасштабного вторгнення РФ, зокрема 17,8% втратили роботу або бізнес.

Про це йдеться у результатах дослідження «Вплив війни на жінок, які живуть з ВІЛ, в Україні», які були презентовані в Укрінформі.

"Після 24 лютого 2022 року більшість респонденток втратили доходи частково або повністю, а економічне становище їхнього домогосподарства погіршилося. Половина учасниць дослідження оцінили свій економічний статус як не особливо заможний (49,7%), а майже 50% - як зовсім незаможний", - сказала головна дослідниця, експерт БО «Позитивні жінки» Світлана Мороз.

Зокрема, 39,7% респонденток сказали, що доходів не зовсім вистачає на задоволення щоденних потреб, а у 26,3% - зовсім не вистачає.

Більше як третина респонденток зазнали майнових втрат під час повномасштабної війни.

Згідно з дослідженням, 17,8% жінок з ВІЛ втратили роботу або бізнес, 9,4% стали тимчасово безробітними. Водночас 18,1% респонденток продовжують працювати, проте у 6,9% навантаження збільшилося, а у 2,8% - навантаження знизилось.

Крім того, у 5% опитаних жінок партнер боронить Україну у лавах ЗСУ або інших структур, а у 3% респонденток партнер загинув на війні.

Дослідження проведено БО «Позитивні жінки». Збір даних здійснювався в грудні 2023 року – січні 2024 року методами опитування та напівструктурованих інтерв’ю. В дослідженні взяли участь 320 жінок, які живуть з ВІЛ.

До вибірки не увійшли жінки, які на момент проведення опитування проживали на тимчасово окупованих територіях, а також жительки Волинської, Закарпатської та Тернопільської областей.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-