Менеджмент швидкості у світі та в Україні

Менеджмент швидкості у світі та в Україні

Укрінформ
25 червня,15:00 - пресконференція на тему: «Менеджмент швидкості у світі та в Україні».

Організатори: Центр демократії та верховенства права, Кампанія «За безпечні дороги».

Модераторка: Катерина Лозовенко - координаторка Кампанії “За безпечні дороги”, Центр демократії та верховенства права.

Чому це цікаво?

Під час заходу буде представлено нове міжнародне видання «Настанови з менеджменту швидкості» (“Speed Management Manual”, GRSP, 2024) та спільний пошук шляхів для їх успішного втілення в Україні, а також огляд стану справ та пропозиції змін у сферу БДР щодо протидії перевищенню водіями встановленої швидкості руху в Україні.  

Довідково. Згідно зі статистикою Департаменту патрульної поліції у 2023 році сталося 23 642 ДТП, в яких загинули 3 053 людини. Тобто минулого року на українських дорогах щодня втрачали життя щонайменше восьмеро людей. Більшість аварій із загиблими  (56%)  ставалися через надмірну швидкість. Тому тема підвищення безпеки дорожнього руху була і лишається актуальною.

Формат заходу – офлайн + онлайн-включення (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація для участі: events@cedem.org.ua

Акредитація триватиме до 10:00 24 червня.

Для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище і назву видання, організації, яку представляєте.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV а також Facebook-сторінці Кампанії “За безпечні дороги”: https://www.facebook.com/saferoadsua  

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Перевищення швидкості на 1% збільшує ймовірність смертельних ДТП на 4% - експерт

Перевищення швидкості водіями є найбільшим фактором смертельних випадків унаслідок ДТП та який виявився більш значущим, ніж вважалося досі.

На цьому наголосив дослідник сталої мобільності й безпеки руху, керівник громадської організації "Vision Zero" Віктор Загреба на пресконференції в Укрінформі на тему: "Менеджмент швидкості у світі та в Україні".

Загреба навів дані останнього дослідження «Менеджмент швидкості», яке підготували авторитетні світові організації, згідно з яким перевищення водіями середньої швидкості на 1% призводить до 4% збільшення ймовірності смертельних ДТП та 3% зростання ймовірності серйозних ДТП.

«Це свідчить про те, що, здавалося б, незначні зміни ступеня швидкості, умовно кажучи – між 50 і 55 чи 80-88 км на годину – мають величезні наслідки. Якщо це є зміни в більший бік, то наслідки будуть негативні й більше людей гине. Якщо зміни – в менший бік, то результати відповідно є дуже позитивні для суспільства», - прокоментував експерт.

За його словами, є дуже сильний зв’язок між середньою швидкістю автомобіля та зміною статистики ДТП. Так зменшення середньої швидкості на 5% може мати наслідком зменшення кількості смертей на 20%.

«Я спробував ці дані перекласти на київський досвід. У Києві є чимало вулиць, на яких регулярно стаються смертельні ДТП. Сценарій руху в 50 км на годину – від 1 до 3 смертельних випадків стаються на таких ділянках. Якщо швидкість зростає на 15%, то відповідно смерті зростають на 80% - уже їх буде 5-6. Якщо ж швидкість зростає ще на 15% - лише, здавалося б, до 66 км на годину, то смертей уже – до 9. Якщо ж швидкість руху складає 87,5 км на годину, то наслідок смертності збільшується в 10,5 раза - тобто 32-33 смерті», - розповів експерт.

При цьому він наголосив, що зв’язок між швидкістю руху автомобіля та ймовірністю ДТП виявився більш очевидним, ніж вважалося раніше.

Згідно зі статистикою Департаменту патрульної поліції, у 2023 році сталося 23 642 ДТП, в яких загинули 3 053 людини. Тобто минулого року на українських дорогах щодня втрачали життя щонайменше восьмеро людей. Більшість аварій із загиблими (56%) ставалися через надмірну швидкість.

Під час заходу було представлено нове міжнародне видання «Настанови з менеджменту швидкості» (“Speed Management Manual”, GRSP, 2024).

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-