Кримська сцена «Bağçasaray» (Бахчисарай) на ювілейному етнофестивалі «Країна Мрій»

Кримська сцена «Bağçasaray» (Бахчисарай) на ювілейному етнофестивалі «Країна Мрій»

Укрінформ
17 червня, 11:00 - пресконференція на тему: «Кримська сцена «Bağçasaray» (Бахчисарай) на ювілейному етнофестивалі «Країна Мрій».

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Спікери: Таміла Ташева - Постійна представниця Президента в АР Крим; Алім Алієв - заступник директора Українського інституту; Ісмаїл Курт-Умер - співак; Олег Скрипка - музикант та засновник етнофестивалю «Країна мрій».

Теми до обговорення:

  • Важливість цьогорічної Кримської сцени, яка традиційно є частиною фестивалю «Країна мрій» та була представлена задовго до окупації Криму.
  • Програма Кримської сцени та деталі щодо майбутньої події. Важливість підтримки та збереження кримськотатарської культури та культури інших корінних народів України в умовах окупації Криму Росією.
  • Підвищення обізнаності щодо культур корінних народів України як всередині країни, так і за кордоном.

Чому це цікаво?

З 21 по 23 червня цього року в Києві проходитиме двадцятий ювілейний етнофестиваль «Країна Мрій». На фестивалі діятиме 15 тематичних локацій і дві сцени, серед яких – Кримська сцена «Bağçasaray» (Бахчисарай).

Так, у рамках Кримської сцени буде проведено низку унікальних культурних заходів: відвідувачі матимуть можливість взяти участь у майстеркласах з кримськотатарських танців та національної боротьби «Куреш», долучитись до панельних тематичних дискусій, переглянути виставку про військових з Криму та виставку «Історії з окупованого Криму».

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на ютуб-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

В етнофестивалі "Країна мрій" у Києві візьмуть участь близько тисячі митців

У ювілейному 20-му етнофестивалі «Країна мрій», який пройде у Києві 21-23 червня, братиме участь майже тисяча митців.

Про це повідомив музикант та засновник етнофестивалю «Країна мрій» Олег Скрипка на пресконференції «Кримська сцена «Bağçasaray» (Бахчисарай) на ювілейному етнофестивалі «Країна мрій» в Укрінформі.

"Загалом на фестиваль акредитувалися майже тисяча учасників, серед яких артисти, творчі колектив, поети, народні майстри та інші учасники", - сказав він.

За словами співака, на фестивалі діятиме 15 тематичних локацій і дві сцени, серед яких – Кримська сцена «Bağçasaray» (Бахчисарай). На ній заплановано виступ понад 100 учасників, додав він.

Скрипка наголосив, що це буде найбільший і наймасштабніший фестиваль за 20 років, хоча і проходитиме в умовах війни.

Своєю чергою постійна представниця Президента в АРК Таміла Ташева наголосила на важливості проведення таких заходів, оскільки підтримка та збереження кримськотатарської культури та культури інших корінних народів України в умовах окупації Криму Росією є дуже актуальною на сьогодні.

За її словами, програма заходів на Кримській сцені «Bağçasaray» буде дуже насичена. "Сцена дуже різна. Буде і літературна частина, і дискусійна частина, і частина, яка присвячена дітям", - сказала вона.

Ташева наголосила, що планується ряд дискусій. Одна з них - про життя світового генія, енциклопедиста і патріота України Агатангела Кримського, якого ЮНЕСКО віднесла до переліку видатних діячів світу

Сама представниця Президента в Криму буде спікером дискусії, яка присвячена політичним і глобальним процесам у світі "Крим і мир. Чому деокупація Криму є безальтернативною?". Також, за її словами, в ході цієї дискусії обговорюватимуться результати Саміту миру, який пройшов у Швейцарії 15-16 червня.

Ташева зазначила, що під час заходів на цій Кримській сцені фестивалю проводитиметься збір коштів для одного з підрозділів ЗСУ.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародний етнофестиваль “Країна мрій”, який є найбільшим етнофестом та найдавнішим музичним фестивалем України, проходитиме на території Національного ботанічного саду ім. Гришка.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-