КиївПрайд 2024: повернення Маршу Рівності після двох років перерви

КиївПрайд 2024: повернення Маршу Рівності після двох років перерви

Укрінформ
12 червня, 13:00 - брифінг на тему: "КиївПрайд 2024: повернення Маршу Рівності після двох років перерви".

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Спікер: Анна Шаригіна - голова правління ГО «КиївПрайд» (онлайн).

Теми до обговорення:

  • Виклики та формат проведення Маршу Рівності після дворічної перерви.
  • Запланована кількість учасників;
  • Додаткові активності та ініціативи КиївПрайду цьогоріч.

Чому це цікаво?

16 червня у Києві відбудеться Марш КиївПрайд. Востаннє він проходив у столиці ще у 2021 році. Враховуючи виклики воєнного часу, цього року Марш КиївПрайд відбудеться у київському метро, а участь в ньому зможе взяти обмежена кількість охочих.

Під час брифінгу організатори повідомлять про всі аспекти, виклики та плани щодо проведення Маршу цьогоріч.

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на ютуб-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали: 

Участь у Марші рівності у Києві у неділю візьме близько пів тисячі осіб

За планами організаторів Маршу рівності, який планується провести у Києві у неділю, участь у ньому візьме орієнтовно пів тисячі осіб.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна-Укрінформ заявила голова правління ГО "КиївПрайд" Анна Шаригіна.

"Щодо кількості учасників, то нами заплановано 500 людей. Це будуть як індивідуальні активісти і активістки, так і організовані колони, а також буде велика присутність дипломатів і представників та представниць міжнародної спільноти", - зазначила вона.

Шаригіна заявила, що організатори цього маршу обговорили з поліцією план цього заходу і погодили його маршрут.

"Ми здійснюємо певні заходи безпеки як організатори, зокрема це те, що марш буде закритим, (учасники будуть присутніми - ред.) лише за попередньою реєстрацією. Це також є одним з заходів безпеки", - поінформувала голова правління ГО "КиївПрайд".

Серед рекомендацій організаторів маршу - не приходити на нього неповнолітнім особам. За її словами, у організаторів просто фізично не має ресурсів, щоб піклуватися про безпеку неповнолітніх.

Відповідаючи на питання, Шаригіна зазначила, що Марш рівності цьогоріч не буде проходити у метро. Голова правління "Київпрайду" заявила, що він відбудеться на вулицях Києва, але буде проходити неподалік від укриття.

Вона поінформувала, що гаслом цьогорічного прайду є фраза "Разом до рівності та перемоги".

Шаригіна сказала, що у цій фразі є меседж про те, що українська ЛГБТК-спільнота є частиною українського суспільства, і що представники цієї спільноти так само, як і ті, хто не належать до неї, роблять свій вклад у перемогу зокрема.

"З іншого боку, ми маємо потужну спільноту ЛГБТ-військових. Вони не всі відкриті, але ті, хто відкриті, вони так само вийдуть на марш. І ми хочемо, щоб не тільки українське суспільство, але і міжнародна спільнота бачила, що в Україні є ЛГБТК-військові, щоб вони бачили, що... ми маємо ті самі цінності і що українське суспільство та ЛГБТК-спільнота як частина цього суспільства є єдиними у прагненні перемогти РФ", - зазначила голова правління "Київпрайду".

Відповідаючи на питання, чому важливо провести цей марш попри усі ризики саме у Києві цього року, вона заявила, що однією із цілей цього заходу є додатково зробити Україну видимою на міжнародному рівні і вимагати захисту від РФ: "бо ЛГБТК-спільнота також є частиною українського суспільства і вона також потерпає від російських ракет".

"Однією з цих (причин - ред.) є те, що публічних заходів, таких, як марш, у Києві не було 3 роки. Другий аргумент, який мене дуже підштовхує - це ті люди, які зараз служать, які зараз, можливо, перебувають у окупації, можливо, перебувають у полоні і які причетні до спільноти. І навіть ті люди, які просто перебувають у важких умовах і не можуть дозволити собі боротися за свої права. Особисто я роблю це для тих людей, які не можуть собі дозволити боротися за свої права", - поінформувала Шаригіна.

Як повідомляв Укрінформ, ГО "КиївПрайд" поінформувала, що планує 16 червня провести Марш Рівності в київському метро. Організатори повідомили, що захід відповідатиме безпековим вимогам та буде узгоджений з органами влади.

У Київській міській адміністрації заявили, що не погоджували проведення Маршу Рівності у столичному метрополітені і попросили організаторів обрати іншу локацію.

Місце та час проведення заходу буде повідомлено людям, які попередньо зареєструються і будуть погоджені безпековою групою КиївПрайду 2024.

Організовані колони можуть зареєструватися на участь у цьому марші за посиланням. Індивідуальні учасники можуть зареєструватися на участь у цьому марші за цим лінком.

Якщо особа представляє ЗМІ і хоче взяти участь у Марші, вона може написати у "Київпрайд" повідомлення (у соцмережах - ред.) і організатори поділяться деталями щодо акредитації.

Востаннє Марш Рівності в Києві провели у 2021 році.

Відео: 

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-