Фемінізація і сьогодення: тренди, питання та роль жінок у відновленні України

Фемінізація і сьогодення: тренди, питання та роль жінок у відновленні України

Укрінформ
7 червня, 13:00 - панельна дискусія на тему: «Фемінізація і сьогодення: тренди, питання та роль жінок у відновленні України».

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Спікерки: Світлана Войцеховська -  співзасновниця Українського жіночого конгресу; Мілена Горячковська -  Український Жіночий Фонд, координаторка проєктів; Ярина Волошин -  керівниця відділу комунікацій Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем»; Оксана Григор'єва -  радниця з гендерних питань командувача Сухопутних військ ЗСУ.

Теми до обговорення: 

  • Фемінізація ринку праці: наскільки це відчувається як тренд?
  • Які професії/сектори економіки відчувають цей тренд найбільше?
  • Поточні проблеми та виклики фемінізації  в Україні?
  • Чи має та що саме має робити держава в питанні фемінізації?
  • Як адаптується бізнес?
  • Як фемінізація вплине на суспільство?
  • Якою буде роль жінок у повоєнному відновленні України?

Чому це цікаво?

Після початку повномасштабного вторгнення кількість жінок в Збройних силах України зросла на 40%. За даними Генштабу, станом на березень 2024 понад 47 тисяч жінок служать у складі ЗСУ. З них понад 4 тисячі – безпосередньо на передовій. Крім того, за інформацією Державної Служби зайнятості, у 2023 році за їхнього сприяння нові робочі місця знайшли 240 тисяч людей, з них 158 тисяч (66%), – жінки. 

У ході дискусії учасники обговорять те, наскільки стрімкою є фемінізація ринку праці сьогодні, розкажуть про те, як зараз, в умовах війни, відбувається фемінізація в різних сферах життєдіяльності країни, а також проаналізують рішення держави, які вже здійснюються в цьому питанні й такі, яких необхідно  буде вжити надалі.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на ютуб-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Жінки можуть служити в усіх родах військ ЗСУ — радниця командувача Сухопутних військ

Жінки сьогодні можуть навчатися і служити в усіх родах військ Збройних сил України.

Про це заявила радниця з гендерних питань командувача Сухопутних військ ЗСУ Оксана Григор'єва під час панельної дискусії у Медіацентрі Україна- Укрінформ.

«Зараз у Збройних силах України на всіх рівнях і у всіх родах військ дозволено (жінкам — ред.) навчатися і служити, обіймаючи будь-яку бойову посаду, і навчатися також на всіх спеціальностях. Тобто зараз немає законодавчо цього бар’єру», - сказала Григор’єва.

Водночас вона зауважила, що жінки та дівчата іноді не знають про свої можливості через недостатню профорієнтаційну роботу. Однак у рамках Міністерства оборони немає жодної заборони, запевнила радниця.

«Тому тут було б бажання. У нас є спеціальності, на яких є величезний конкурс», - зазначила Григор'єва.

При цьому, за її словами, є окремі випадки, коли конкретні командири не хочуть просування жінок на вищі керівні посади. У таких випадках дівчата та жінки можуть звертатися на гарячу лінію.

«Жінки-офіцери в нас були завжди і давно. Але не всі спеціальності були відкриті для жінок. У нас є прекрасні полковники-жінки... Вони є на офіцерських посадах і займають керівні посади, але не було, припустимо, бойових посад — тих же артилеристок, снайперок і так далі. Зараз це вже є, але відкрилося фактично з 2018 році, коли на законодавчому рівні були прийняті відповідні закони, потім підзаконні акти», - сказала Григор’єва.

При цьому, за її словами, у Збройних силах немає жодної бойової генералки. «Є колишній Командувач медичних сил, але вона генерал медичної служби. А саме у Збройних силах поки що немає. Але я вірю, що вони скоро будуть», - додала радниця.

Як повідомлялося, після початку повномасштабного вторгнення кількість жінок в Збройних силах України зросла на 40%. За даними Генштабу, станом на березень 2024 понад 47 тисяч жінок служать у складі ЗСУ, з них понад 4 тисячі – безпосередньо на передовій.

Відео: 

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-