Ворожі удари по ДніпроГЕС та низці енергооб’єктів країни: наслідки для галузі та відновлення

Ворожі удари по ДніпроГЕС та низці енергооб’єктів країни: наслідки для галузі та відновлення

Укрінформ
29 березня, 12:00 - брифінг на тему: "Ворожі удари по ДніпроГЕС та низці енергооб’єктів країни: наслідки для галузі та відновлення". 

Організатори:  Медіацентр Україна – Укрінформ.

Спікер: Олександр Харченко - директор Центру досліджень енергетики.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на ютуб-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTVа також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/aboutна фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram.

Підсумкові матеріали:

Внаслідок останніх масованих атак найбільше постраждали електростанції - експерт

Високовольтна інфраструктура має резерви для відновлення після масованих ударів, а пошкоджені потужності електростанцій потребують довготривалих ремонтів.

Про це сказав директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.

"З одного боку, удари по високовольтних лініях дуже чутливі. Але з іншого - там підготовка краща. Укренерго має резерв обладнання і певний його потік, має кращу, ніж генерація, систему захисту, в тому числі пасивного", - сказав Харченко.

Він зазначив, що споживачі, які постраждали внаслідок обстрілів 22-23 березня, уже заживлені, й процес відновлення енергопостачання відбувається стабільно. Йдеться про Харківську, Одеську, Хмельницьку області.

"Що стосується генерації, тут усе погано. Удари нанесені дуже суттєві, розбито багато генеруючих потужностей. Ми втратили понад 10% генерації, яка була нам доступна ще 20 березня", - зауважив експерт.

Швидше за все, вважає він, пошкоджені потужності не вдасться відновити повністю навіть до початку наступного опалювального сезону. При цьому найгірша ситуація - у вугільній генерації.

"Я не бачу, яким чином, за рахунок чого і навіть в які терміни будуть відновлюватися вугільні енергоблоки", - сказав Харченко.

Він нагадав, що зараз в аварійному ремонті перебуває атомний енергоблок, який працював на зниженій потужності під час опалювального сезону і строки повернення якого в енергосистему невідомі. Експерт наголосив, що це ускладнює ситуацію після обстрілів.

"Зараз нам пощастило, що ми у весняному нижньому піку споживання, й одночасно вся гідроенергетика, яка може працювати, працює на повну потужність. Влітку ситуація зміниться", - сказав він.

За оцінкою Харченка, зараз навіть з урахуванням максимального імпорту в літні місяці важко передбачити, який дефіцит може виникнути в енергосистемі. Тому він рекомендує українцям підготуватися до можливих обмежень енергопостачання.

Водночас, підготовка до наступного опалювального сезону потребуватиме екстрених заходів.

Як повідомлялося, у ніч на 29 березня росіяни знову завдали масованого удару по об'єктах енергетики. Зокрема, через атаку постраждали три ТЕС Групи ДТЕК.

Попередній масований удар відбувся 22 березня, постраждали теплоелектростанції, ДніпроГЕС та високовольтні підстанції.

Відео: 

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-