Вкрадене дитинство. Як Росія готує до війни українських дітей в окупації та депортації

Вкрадене дитинство. Як Росія готує до війни українських дітей в окупації та депортації

Укрінформ
26 березня, 12:00 - пресконференція на тему: «Вкрадене дитинство. Як Росія готує до війни українських дітей в окупації та депортації»

Організатори: Медіацентр “Україна-Укрінформ”.

Учасники: Ірина Суслова - представниця уповноваженого з прав дитини в Офісі омбудсмена України; Ольга Скрипник - голова правління Кримської правозахисної групи; Марія Суляліна - голова Центру громадянської просвіти «Альменда»; Христина Шкудор - адвокаційна менеджерка кампанії Where Are Our People? ГО PR Army; Владислав Гаврилов - історик-дослідник кампанії Where Are Our People? ГО PR Army; представник Офісу Генерального прокурора.

Чому це важливо?

Росія систематично здійснює воєнні злочини на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема, окупанти проводять цілеспрямовану мілітаризацію дітей, які перебувають в окупації або насильно вивезені на територію РФ та Білорусі. Це спланована частина політики країни-агресорки. Російські окупанти знищують українську ідентичність у дітей та асимілюють їх задля вирішення демографічної кризи в Росії. Таким чином відбувається підготовка майбутнього «мобілізаційного резерву» російської армії задля їхньої участі у війні проти України.

Росіяни проводять активну ідеологічну роботу з українськими дітьми, які перебувають в окупації або депортовані. Кремль цинічно використовує пропаганду в системі освіти для виправдання повномасштабної агресії проти України. Створюються спеціальні табори для нібито «адаптації та допомоги в боротьбі з посттравматичним синдромом», а також залучають неповнолітніх до парамілітарних російських юнацьких організацій, як-от «Юнармія», «Вагнерьонок» і «Вимпел», де їх перетворюють на «іграшкових солдатиків» Кремля. Українських дітей змушують писати листи та малювати листівки російським військовим, які окупували та знищують їхні рідні міста.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Додаткова інформація: Богдан Павленко - менеджер з комунікацій громадської організації PR Army, тел: +380 99 925 54 95, e-mail: bogdan.pavlenko@pr.army.

Захід транслюватиметься на ютуб-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram.

Підсумкові матеріали:

Понад 100 тисяч українських дітей на ТОТ залучені в російські «молодіжні рухи» – дослідження

На тимчасово окупованих територіях України проживає понад 1,6 мільйона дітей. Мінімум 100 тисяч із них залучені в російські пропагандистські «молодіжні організації».

Про це заявила голова Центру громадянської просвіти «Альменда» Марія Суляліна на пресконференції в  Медіацентрі Україна - Укрінформ «Вкрадене дитинство. Як Росія готує до війни українських дітей в окупації та депортації», передає кореспондент агентства.

«Зараз на окупованих територіях проживає понад 1,6 мільйона дітей, 615 тисяч із них — шкільного віку. Ми окремо виділяємо школярів, адже вони є жертвами системи знищення української ідентичності», — сказала Суляліна.

Очільниця «Альменди» відзначила, що велику роль у нав'язуванні проросійських настроїв відіграють молодіжні так звані «військово-патріотичні рухи» РФ, як-от «Юнармія» та «Движение Первых». За наведеними нею даними, до першого належать мінімум 38,5 тисяч дітей, до другого — мінімум 62 тисячі.

Суляліна зазначила, що РФ також створює «кадетські класи», де школярів навчають посиленої військової підготовки, змушують носити військову форму, нав’язують їм російські наративи.

«Дітей із першого класу готують воювати проти їх власної держави, вчать сприймати РФ своєю країною», — акцентувала голова Центру громадянської просвіти «Альменда».

На пресконференції йшлося також про те, що, за даними Уповноваженої Президента України з прав дитини Дар’ї Герасимчук, Росія депортувала близько 250 тисяч українських дітей. У РФ натомість заявляють про 744 тисячі, приховуючи особисті дані неповнолітніх.

Такі цифри озвучила адвокаційна менеджерка кампанії Where Are Our People? Христина Шкудор.

«Де тут правда, ніхто не знає, адже Росія, коли забирає дитину на свою територію, змінює їй свідоцтво про народження. Таким чином дитина повністю стає громадянином Російської Федерації. Далі її передають на усиновлення. Знайти дитину після цього фактично неможливо», — поінформувала Шкудор.

Вона додала: через те, що Росія приховує особисті дані, українській стороні відомі менше 20 тисяч імен депортованих дітей. На переконання менеджерки, щоб їх відшукати, потрібно отримати доступ до російських архівів.

Наразі, за словами Шкудор, конкретної формули повернення неповнолітніх із Росії немає. Це стане можливим лише за умови перемоги України у війні.

Як повідомляв Укрінформ, СБУ викрила очільницю штабу «Юнармії», яка готує підлітків із Луганщини до війни проти України.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-