(Не) Конкурентні надра. Антимонопольні виклики видобувної галузі

(Не) Конкурентні надра. Антимонопольні виклики видобувної галузі

Укрінформ
3 квітня о 13:00 відбудеться круглий стіл на тему: «(Не) Конкурентні надра. Антимонопольні виклики видобувної галузі».

Організатор: Інформаційне агентство NADRA.INFO.

Учасники: Микола Смук - начальник Управління розслідувань окремих видів антиконкурентних узгоджених дій АМКУ; Анна Копил - в. о. заступника начальника управління розслідувань окремих видів антиконкурентних узгоджених дій - начальника 1 відділу розслідувань АМКУ; Сергій Губа - директор департаменту правового забезпечення Держгеонадра; Олександр Мацапура - керівник напрямку підтримки організаторів АТ «Прозорро.Продажі»; Ігор Кучер - заступник начальника відділу СЕП Офісу Генерального прокурора; Дмитро Кондратюк - прокурор відділу СЕП Офісу Генерального прокурора; Олег Падалка - директор Асоціації «Біржові та електронні майданчики»; Ксенія Оринчак - виконавча директорка Національної Асоціації Добувної Промисловості України;  Микола Котнюк - голова правління Асоціації Бурштинового Бізнесу України; Наталія Гутаревич - заступник голови Комітету з питань енергетики, нафти та газу Асоціації Правників України; Марʼяна Оганян - координатор Комітету надрокористування Європейської Бізнес Асоціації; представники приватних компаній-надрокористувачів, сервісних та юридичних компаній, громадських організацій, акредитованих майданчиків Prozorro.Sale.

Модератор:  Володимир Бойко - засновник ІА NADRA.INFO, журналіст.

Питання до обговорення: 

  • Надрокористування і вимоги законодавства про захист економічної конкуренції: точки перетину.
  • Чому і як онлайн-аукціони Держгеонадр перевіряють в АМКУ.
  • Як купити спецдозвіл з торгів так, щоб не втратити згодом.
  • Наслідки змови: що буде зі спецдозволами і ділянками надр, які придбано зі спотворених аукціонів.
  • (Не)Обіцяна реформа: чи можна дозволити продавати спецдозволи «в одні руки»?

Реєстрація обов'язкова за посиланням

Реєстрація закривається о 10:00 3 квітня 2024 р. і є обовʼязковою умовою участі у круглому столі. Доступ до заходу без попередньої реєстрації може бути обмежений.

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Акредитація представників ЗМІ: media@nadra.info

Акредитація триватиме до 12:00, 3 квітня 2024 р., для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram.

Підсумкові матеріали:

Держгеонадра на Prozorro.Продажі реалізували спецдозволів на 4,59 млрд грн

Державна служба геології та надр України із 2019 року реалізувала на онлайн-аукціонах у державній електронній системі Prozorro.Продажі спецдозволів на 4,59 млрд грн.

Про це під час круглого столу в Укрінформі «(Не) Конкурентні надра. Антимонопольні виклики видобувної галузі» повідомив керівник напрямку підтримки організаторів АТ «Прозорро.Продажі» Олександр Мацапура.

«Загальний дохід від продажу дозволів на користування надрами становить 4,59 млрд грн. Найбільш доходним був 2022 рік, коли було продано спецдозволів на 1,51 млрд грн. Минулого року, з очевидних причин, показники впали до 0,54 млрд грн. Але з початку 2024 року ми спостерігаємо хорошу динаміку – за перший квартал вже було продано спецдозволів на 0,32 млрд грн», - сказав Мацапура.

Він зазначив, що загалом було проведено 1 036 аукціонів з продажу спецдозволів, найбільше – у 2021 році, коли було реалізовано 367 ділянок. У 2024 році вже продано 114 дозволів, на 2 більше, ніж в цілому у 2020 році.

«Тобто і по цьому показнику ми спостерігаємо за відновленням цікавості ринку. Хоча спецдозволи - це дуже специфічний ринок лотів і прогнозувати чи передбачувати на ньому щось важко. Водночас ми фіксуємо зростання конкуренції на цих аукціонах. Вона вже в середньому становить 2,65 учасника. І ми сподіваємося у цьому році на показник у середньому в три учасника», - додав представник Prozorro.Продажі.

Завдяки конкурентним торгам середнє збільшення ціни на ділянки із покладами корисних копалин сягає 256% від стартової. Що свідчить про те, що аукціони є дієвим механізмом для підсилення конкуренції.

Наразі спецдозволи продаються на англійських аукціонах, які передбачають збільшення ціни.

«Хоча починали ми і з англійських, і з голландських, на пониження ціни. Але останні не підтвердили свою доцільність і зараз вже їх немає. У системі був оголошений один голландський аукціон і він був неуспішний. Тож Держгеонадра від нього відмовилися», - зазначив Мацапура.

Як повідомлялося, Державна служба геології та надр України за підсумками п’ятих аукціонів залучила 16,98 млн грн від продажу спеціальних дозволів на користування надрами.

Онлайн-аукціони з продажу спецдозволів на користування надрами з'явилися в системі Prozorro.Продажі у 2019 році.

Відео: 

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-