Презентація Маніфесту за безпечні дороги в Україні 2024: що вимагає громадянське суспільство

 Презентація Маніфесту за безпечні дороги в Україні 2024: що вимагає громадянське суспільство

Укрінформ
27 березня,  9:30 - пресконференція на тему: "Презентація Маніфесту за безпечні дороги в Україні  2024: що вимагає громадянське суспільство".

Організатор: Центр демократії та верховенства права.

Спікери: Віктор Загреба - голова ГО "Віжн Зеро"; Микола Ільчук - експерт з адвокації ГО ЦЕДЕМ; Костянтин Щербаченко - голова ГО "Українська асоціація аудиторів безпеки автомобільних доріг" (ГО "УААБАД"); Олександр Рак - голова ГО "Пасажири Києва"; Ольга Дробишева - голова ГО "Traffic Challenge"; Віктор Козоріз - віцепрезидент Громадська спілка захисту пішоходів "За безпеку пішоходів!"; Михайло Серебряков - виконавчий директор ГО "Разом проти корупції"; Дмитро Купира - голова ГО ”Центр Громадянського Представництва "Життя"; Олександра Глотова - волонтер організації ГО “Мотохелп”; Наталія Капля -  голова ГО "Громадський контроль. Відкритість.Прозорість.Підзвітність"; Володимир Слушняк - в.о. голови ГО "Спілка автомобілістів Львівщини"; Дарина Пирогова - голова ради ГО "U-Cycle".

Модераторка:  Катерина Лозовенко - менеджерка проєктів Кампанії за безпечні дороги.

Чому це важливо? 

Повномасштабна війна з РФ зачепила кожну сферу нашого життя. Вона стала викликом для національної цілісності й безпеки, економічного, соціального і культурного розвитку країни, загрожуючи життю мільйонів українців. Збереження та розвиток людського капіталу, фізичне повернення частини громадян, які перебувають нині за кордоном, та їхня реінтеграція в суспільство вимагають гарантій безпеки – зокрема і безпеки на дорогах.

Проаналізувавши дані Патрульної поліції, експерти Кампанії “За безпечні дороги” зробили висновок: саме проблема надмірної швидкості є найпріоритетнішою для України. У 2023 році вона стала офіційною причиною більшості смертельних ДТП, забравши життя 1716 людей (56% від усіх зареєстрованих загиблих), а ще 12364 особи зазнали поранень. Тож надмірна швидкість на дорогах лишається “вбивцею номер один” в Україні.

Під  час заходу ЦЕДЕМ та представники громадянського суспільства представлять вимоги до органів державної влади, що були сформовані спільно та викладені в оновленій редакції Маніфесту за безпечні дороги в Україні 2024. Цьогоріч підписантами  Маніфесту є 39 організацій.

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація для участі: events@cedem.org.ua

Акредитація триватиме до 18:00 26 березня. Для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище і назву видання, організації, яку представляєте.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram.

Підсумкові матеріали:

У Києві активісти презентували вимоги до влади щодо заходів для підвищення БДР

У столиці низка громадських організацій презентувала Маніфест за безпечні дороги в Україні - 2024, у якому викладено 10 вимог до органів державної влади щодо впровадження заходів для підвищення безпеки дорожнього руху.

Презентація цього Маніфесту пройшла в Укрінформі.

“Сьогодні ми презентуємо цей документ разом із представниками деяких організацій, які його підписали. Цьогоріч 39 організацій стали підписантами маніфесту. Він розроблений спільно з представниками органів громадянського суспільства”, - зазначила менеджерка кампанії “За безпечні дороги” Центру демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) Катерина Лозовенко.

Серед вимог, які оголосили активісти до органів держвлади - переглянути систему санкцій за перевищення швидкості.

“У нас покарання за швидкість (її перевищення — ред.) не відповідає тяжкості наслідків та суспільній загрозі, яку створює ця швидкість. Ми вважаємо, що потрібно знизити безкарне перевищення (швидкості — ред.) з +20 кілометрів до +10 кілометрів, надати органам місцевого самоврядування можливість знижувати обмеження швидкості відповідно до обстановки тощо”, - заявив експерт з адвокації ГО ЦЕДЕМ Микола Ільчук.

Активісти також пропонують запровадити в Україні посаду уповноваженого з питань безпеки дорожнього руху. На думку голови ГО “Громадський контроль. Відкритість. Прозорість. Підзвітність” Наталі Каплі, в Україні вже давно назріло питання організації комунікації між державними і місцевими органами влади та громадянським суспільством з питань безпеки дорожнього руху.

“Комунікацією має займатися уповноважена особа з питань безпеки дорожнього руху. Вона буде організовувати контроль за виконанням планів забезпечення безпеки дорожнього руху, буде здійснювати контроль можливостей вітчизняних підприємств, установ і організацій у розв'язанні нагальних проблем безпеки дорожнього руху, брати участь у вдосконаленні національного законодавства, створенні міжнародної договірно-правової бази для співробітництва з питань безпеки руху тощо”, - розповіла Капля.

Серед інших вимог, зазначених у Маніфесті — розроблення та запровадження системи штрафних балів; впровадження інфраструктурних змін для підвищення безпеки доріг державного значення; забезпечення розвитку системи автофіксації порушень ПДР на дорогах та населених пунктах; забезпечення повних, надійних і доступних даних про ДТП та їхні жертви; запровадження загальнонаціональних освітніх програм і просвітницьких кампаній з безпеки дорожнього руху; вдосконалення держполітики щодо боротьби з керування транспортними засобами у стані сп'яніння; забезпечення належного контролю технічного стану транспортних засобів і реформування системи підготовки, екзаменації та допуску водіїв до керування транспортними засобами.

Голова ГО “Центр громадянського представництва "Життя” Дмитро Купира відзначив, що реалізація дорожньої карти, яка закладена у цьому документі, дасть можливість суттєво скоротити смертність і травмування на дорогах.

Як повідомлялося, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький заявив, що в Україні торік сталося 23 642 ДТП з потерпілими і загиблими.

В Україні треба впровадити охоронні зони для доріг - активіст

В Україні потрібно впровадити охоронні зони для доріг, адже це єдиний інфраструктурний об'єкт в державі, який не має таких зон.

Про це під час пресконференції в Укрінформі заявив голова ГО “Українська асоціація аудиторів безпеки автомобільних доріг” Костянтин Щербаченко.

“Хочеться звернути увагу на необхідність впровадження охоронних зон (для доріг — ред.). Дороги у нас сьогодні — фактично єдиний інфраструктурний об'єкт, який не має охоронних зон. Ця практика є як у законодавстві України для залізниць, кабелів, газопроводів, так і у законодавстві ЄС для автодоріг”, - зазначив він.

Активіст заявив, що на сьогоднішні в Україні відсутній розподіл автодоріг за їхнім функціональним призначенням.

“У результаті ми маємо ситуацію, коли дорога загального користування проходить через населені пункти, розділяє їх навпіл, перешкоджає діяльності місцевих мешканців і піддає небезпеці транзитних учасників руху”, - поінформував Щербаченко.

Згідно з законодавством, охоронні зони створюються навколо особливо цінних природних об´єктів, об´єктів культурної спадщини, гідрометеорологічних станцій тощо з метою охорони і захисту їх від несприятливих антропогенних впливів, а також уздовж ліній зв'язку, електропередачі, земель транспорту, навколо промислових об´єктів для забезпечення нормальних умов їх експлуатації, запобігання ушкодження, а також зменшення їх негативного впливу на людей та довкілля, суміжні землі та інші природні об´єкти.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-