Обмеження руху через польсько-український кордон: причини та поточна ситуація на пунктах пропуску

Обмеження руху через польсько-український кордон: причини та поточна ситуація на пунктах пропуску

Укрінформ
12 лютого, 14:30 - брифінг на тему: "Обмеження руху через польсько-український кордон: причини та поточна ситуація на пунктах пропуску".

Організатори: Медіацентр Україна-Укрінформ.

Спікер: Володимир Балін - віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників АсМАП (онлайн).

Чому це цікаво?

9 лютого польські фермери розпочали акції протесту, під час яких обмежили можливість руху дорогами, які ведуть через польсько-український кордон. Так, через протест польських фермерів ускладнено рух на трьох пунктах пропуску.

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн та в чаті трансляції на YouTube.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTVа також  ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/aboutна фейсбук-сторінці  Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram.

Підсумкові матеріали:

Польські митники припинили пломбування фур з українським зерном, які мають йти транзитом - АсМАП

Польські митники відмовляються ставити пломби на фури з українським зерном, які мають йти транзитом в інші країни.

Про це заявив віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ.

"Вже сьогодні машини з таким товаром (із зерном - авт.), які пройшли митне оформлення на українській митниці та на польській митниці, польські митники не випускають і кажуть, що не повісять пломби", - сказав він.

Балін зазначив, що під час митного оформлення, вантажівки, які прямують транзитом, мають бути опломбовані для того, щоб товар гарантовано проїхав територією Польщі. За його словами, польські митники відмовляються ставити пломби у зв'язку з тим, що страйкарі на кордоні можуть знову їх зірвати та пошкодити товар.

Як повідомляв Укрінформ, у пункті пропуску "Ягодин - Дорогуськ" 11 лютого польські фермери почали трощити українські фури із зерном та висипали його на дорогу.

Польські аграрії 9 лютого розпочали блокування декількох пунктів пропуску на польсько-українському кордоні. За словами організаторів страйку з незалежної профспілки фермерів «Солідарність», блокування доріг біля пунктів пропуску триватиме впродовж місяця, до 10 березня.

Українські перевізники готові возити товари в обхід Польщі - експерт

Українські вантажні перевізники готові доставляти товари в обхід Польщі через кордон з іншими країнами.

Про це заявив віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ.

"Ми говоримо відкрито нашим замовникам перевезень - ми готові везти в об'їзд (Польщі - авт.). Станом на сьогодні це більш економічно доцільно, аніж стояти в чергах на кордоні, не маючи перспектив", - сказав він.

Балін зазначив, що маршрути для вантажівок обирають саме замовники перевезень. За його словами, перевезення через польський кордон несуть в собі високі ризики затримки поставок, тому в нинішніх умовах перевезення через інші країни є більш доцільними.

Як повідомляв Укрінформ, з 9 лютого 2024 року на території Польщі біля кордону з Україною тривають акції протесту на автошляхах, які ведуть через пункти пропуску "Дорогуськ–Ягодин" та "Гребенне–Рава-Руська".

Зранку 12 лютого польські фермери обмежили рух автодорогами, які ведуть через пункти пропуску "Зосін–Устилуг" та "Долгобичув–Угринів" і знову заблокували "Шегині".

Відео: 

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-