Презентація проєкту «Центр реабілітації здоров’я жінок, постраждалих від війни»

Презентація проєкту «Центр реабілітації здоров’я жінок, постраждалих від війни»

Укрінформ
14 лютого, 15:00 - презентація проєкту «Центр реабілітації здоров’я жінок, постраждалих від війни».

Організатори: Благодійна організація «Благодійний фонд «Допомоги і Відновлення»,  Благодійна організація «Благодійний фонд Ізраїльська медична місія».

Спікери: Ірина Сисоєнко - голова Опікунської ради Державної установи «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України», голова Благодійної організації «Благодійний фонд «Допомоги і Відновлення», заслужений юрист України, доктор філософії у галузі права, модераторка;  Еліезер Фельдман - голова Благодійного фонду "Ізраїльська медична місія"; Юрій Антипкін - директор Державної установи «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України», академік Національної академії медичних наук України; Любов Слєпова - заступниця директора з лікувальної роботи, головна лікарка Державної установи «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України», заслужена лікарка України; Тетяна Татарчук - докторка медичних наук, професорка, член-кореспондент НАМН України, заслужена діячка науки і техніки України; Володимир Медведь - доктор медичних наук, професор, член-кореспондент НАМН України, заслужений лікар України; Віталій Цимбалюк - президент Національної академії медичних наук України, академік Національної академії медичних наук України, академік Національної академії наук України, доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, двічі лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки; Михайло Матяш - зав. кафедри загальної і медичної психології, д. мед. н., професор, заслужений лікар України; Володимир Медвідь - завідувач відділенням ДУ»ІПАГ» ім. академіка О.М. Лук’янової НАМН України.

Питання до обговорення:

  • Запровадження проєкту зі створення та функціонування Центру реабілітації жіночого здоров’я на базі Державної установи «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України».
  • Досвід Ізраїлю щодо комплексної реабілітації жінок-військовослужбовців.

Чому це важливо? 

Метою запровадження проєкту зі створення та функціонування Центру реабілітації жіночого здоров’я на базі Державної установи «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України» є організація та реалізація комплексу заходів з реабілітації ментального та репродуктивного здоров'я жінок і дівчат-підлітків, відновлення їх гормонального балансу, гомеостазу, відновлення їх здоров’я після всіх видів уражень внаслідок поранень, бойових травм та перенесених захворювань в умовах воєнних дій та довготривалого стресу.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram.

Підсумкові матеріали:

У Києві створять Центр реабілітації здоровʼя жінок, які постраждали від війни

У Києві, на базі Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН створять Центр реабілітації здоровʼя жінок, які постраждали від війни.

Про актуальність проєкту на презентації в Укрінформі розповів президент НАМН, доктор медичних наук Віталій Цимбалюк.

"Наше завдання зараз максимально реабілітувати, адаптувати в медичному, соціальному плані тих, хто воює. Але не менш важливо це робити і для цивільного населення. Сьогодні важливо, також, що майбутнє повʼязано зі здоровʼям жінки, здорові жінки народжують здорових дітей, і з цим повʼязано майбутнє держави. Це не тільки жінки, які беруть участь в бойових діях, але і всі прилеглі районі до зони фронту, де люди страждають від обстрілів, стресів, тому це одне з найважливіших питань", - сказав Цимбалюк.

Як зазначив на презентації проєкту директор Державної установи «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України» Юрій Антіпкін, інститут має великий досвід у лікування розладів жіночого здоровʼя, у тому числі і у жінок, які постраждали від війни, аже фахівці інституту з 2016 року надавали допомогу жінкам у східних областях України, де розпочалася війна. Також, за словами Антіпкіна, фахівці інституту спостерігають жінок, які постраждали в Ірпені, Бучі, жінок, які повертаються з фронту.

Місією та метою проєкту, як додала на презентації голова Опікунської ради Державної установи «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України» Ірина Сисоєнко, є системне покращення стану пацієнток для збереження якості життя, самостійного функціонування, відновлення репродуктивних функцій, досягнення та підтримки на оптимальному рівні фізичних, інтелектуальних, психологічних та соціальних функцій жінок.

За ії словами, Центр розрахований на жінок, які перебували в полоні, мали поранення, жінок-військових, які тривалий час перебували на фронті, і це призвело до погіршення їх здоровʼя, жінок з порушенням репродуктивних функцій, жінок та дівчат-підлітків, переселених з тимчасово окупованих територій.

Напрямки роботи Центру: медико-психологічна реабілітація, нейро-ендокринна реабілітація, фізична реабілітація, репродуктивна реабілітація.

Як зазначила Сисоєнко, в перспективі Центр планує співпрацювати з Національною службою здоровʼя в напрямку реабілітації, поки фінансування буде відбуватися за кошти НАМН та міжнародних донорів, соціально відповідального бізнесу.

Загалом, за її словами, в Центрі на базі ПАГу планується створити близько 80-100 стаціонарних ліжкомісць, також передбачена і амбулаторна реабілітація. Потрапити в Центр можна буде як за направленням лікаря, так і за самозверненням.

Наразі триває реконструкція виділених для Центру приміщень. В Інституті розраховують, що Центр повноцінно запрацює через 6-8 місяців.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-