Перші результати внутрішньої перевірки КНУ про закупівлі послуг з харчування курсантів

Перші результати внутрішньої перевірки КНУ про закупівлі послуг з харчування курсантів

Укрінформ
6 лютого, 11:00 - брифінг на тему: «Правда про закупівлі послуг з харчування курсантів у КНУ».

Організатор: КНУ імені Тараса Шевченка.

Спікер: Володимир Бугров -  ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Модераторка: Олена Добржанська - проректорка КНУ зі зв’язків з громадськістю.

Чому це важливо? 

Спікер проінформує про перші результати внутрішньої перевірки КНУ імені Тараса Шевченка за фактом поширених у медіаповідомлень про нібито завищену вартість закупівель для харчування військових та курсантів у центрах харчування Університету.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: stratcom@knu.ua (Центр комунікацій КНУ).

Акредитація триватиме до 18:00 5 лютого, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання, контакти.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram.

Підсумкові матеріали:

У КНУ ім. Тараса Шевченка заявляють, що не виявили порушень у закупівлях продуктів харчування для курсантів

Київський національний університет імені Тараса Шевченка за результатами внутрішньої перевірки не виявив порушень при підготовці документів до закупівель продуктів харчування для курсантів.

Про це повідомив ректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров під час брифінгу в Укрінформі «Правда про закупівлі послуг з харчування курсантів у КНУ».

«У 2023 році Рахункова палата перевірила Міністерство оборони. Зауважень до контрактів з університетом немає. Навпаки було вказано, що в нас ціни на деякі закупівлі нижчі, ніж у Міноборони. Відділом внутрішнього аудиту університету було проведено перевірку центрів харчування і не виявлено порушень при підготовці документів до закупівель», - сказав Бугров.

Він зазначив, що послуги із забезпечення харчування курсантів надають шість їдалень університету, а постачання продуктів здійснює постачальник, який став переможцем у процедурі закупівлі на майданчику Prozorro.

«Ми закуповуємо продукти, готуємо їх. Штат центрів харчування, залучений до харчування військовослужбовців, налічує понад 100 осіб. За актами прийняття виконаних робіт з боку замовника отримуємо компенсацію наших витрат із доданою вартістю. Тобто, це не просто продаж чи закупівля певних продуктів, це виготовлення», - пояснив ректор.

Бугров зауважив, що при формуванні ціни для участі в тендері Центром харчування університету використовуються «Граничні ціни до каталогу продуктів харчування», які розміщено у системі Prozorro. За його словами, зазначені в каталозі ціни сформовані на підставі проведеного фахівцями Міноборони моніторингу вартості продуктів харчування по всій Україні.

Він констатував, що університет – не компанія, основною діяльністю якої є постачання продуктів харчування, що дозволило б зменшити ціни на великих обсягах. У цьому контексті Бугров додав, що університет змушений закуповувати продукцію невеликими партіями за групами товару відповідно до термінів реалізації, оскільки, на відміну від спеціалізованих компаній, він не має великих складських приміщень із вентиляційним та холодильним обладнанням, що відповідає нормам.

Ректор також підкреслив, що вартість продуктів харчування постійно зростає.

«Наприклад, ціна на картоплю, зазначена у каталозі, становить 12,50 грн. Але через зростання її вартості упродовж січня 2024 року такої пропозиції на ринку вже не існує. Останній лот «картопля свіжа» не отримав жодної пропозиції. Не дивно, що картопля за заявленою ціною 3,50 грн у каталозі однієї з приватних фірм, яка виграла тендери Міноборони, після перевірки виявилась непридатною для споживання», - уточнив він.

Бугров наголосив, що університет як цивільна організація закуповує продукцію за ринковими цінами і не має можливості користуватися пропозиціями деяких виробників, щоб купувати напряму продукцію для військових.

Водночас він поінформував, що розрахована вартість триразового одноденного харчування курсанта Військового інституту КНУ становить 151,2 грн: сніданок 35% - 52,92 грн, обід 45% - 68,04 грн, вечеря 20% - 30,24 грн.

Як повідомлялося, інтернет-видання “Наші гроші” з посиланням на систему Prozorro опублікувало матеріал про те, що Національний авіаційний університет і КНУ імені Тараса Шевченка 29 грудня 2023 року уклали з Міністерством оборони України угоди на харчування курсантів у своїх їдальнях за цінами, що значно перевищують ціни решти постачальників продуктів для МОУ.

Ректор КНУ про закупівлі продуктів за завищеними цінами: Хек по 333 грн – технічна помилка в документі

При підготовці документів щодо закупівлі продуктів харчування для курсантів фахівці Київського національного університету імені Тараса Шевченка допустили технічну помилку в ціні риби хек.

Про це повідомив ректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров під час брифінгу в Укрінформі на тему: «Правда про закупівлі послуг з харчування курсантів у КНУ».

«При підготовці документів щодо закупівлі продуктів харчування для курсантів ми припустилися технічної помилки, якої не побачили півтора десятка фахівців університету. При копіюванні у таблиці Excel просто збилась одна цифра. Хеку по 333 гривні не було, і не могло бути», - сказав Бугров.

Він наголосив, що за такою ціною рибу не закуповували. Ректор поінформував, що вже підготовлене звернення до Департаменту ресурсного забезпечення Міністерства оборони України з проханням укласти додаткову угоду на коригування помилково заявленої ціни за цією позицією відповідно до ринкової ціни 93,00 грн.

Він також зауважив, що у Каталозі продуктів харчування університетом одразу було заявлено ще дві позиції щодо хеку замороженого за ціною 123 грн/кг (хек без голови заморожений) та 230 грн/кг (хек, філе заморожене).

Як повідомлялося, інтернет-видання “Наші гроші” з посиланням на систему Prozorro опублікували матеріал про те, що Національний авіаційний університет і КНУ імені Тараса Шевченка 29 грудня 2023 року уклали з Міністерством оборони угоди на харчування курсантів у своїх їдальнях за цінами, що значно перевищують ціни решти постачальників продуктів для МОУ.

У КНУ ретельніше перевірятимуть документи після скандалу із закупівлями продуктів харчування

У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка додатково перевірятимуть документи після скандалу із закупівлями продуктів харчування для курсантів.

Про це повідомив ректор університету Володимир Бугров під час брифінгу в Укрінформі «Правда про закупівлі послуг з харчування курсантів у КНУ».

«Безперечно, ми зараз встановлюємо запобіжник ще однієї перевірки документів, які будуть проходити щодо закупівель послуг із харчування курсантів», - сказав Бугров.

Він висловив впевненість, що таких технічних помилок, наприклад, як у ціні на рибу хек, більше не буде.

Як повідомлялося, інтернет-видання “Наші гроші” з посиланням на систему Prozorro опублікувало матеріал про те, що Національний авіаційний університет і КНУ ім.Шевченка 29 грудня 2023 року уклали з Міноборони угоди на харчування курсантів у своїх їдальнях за цінами, що значно перевищують ціни решти постачальників продуктів для Міноборони.

Згідно з даними каталогів, КНУ ім. Шевченка закуповував рибу хек по 333 грн/кг. Ректор університету Володимир Бугров заявив, що така ціна на рибу – це технічна помилка у документі.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-