Допомога Польщі Україні під час війни

Допомога Польщі Україні під час війни

Укрінформ
7 грудня, 15:00 -  пресконференція на тему: «Польща солідарна з Україною.

Внесок неурядових організацій Польщі у підтримку України в боротьбі з російською агресією».

Організатори: Спільнота Асоціацій, Конфедерація неурядових ініціатив Республіки Польща.

Спікери:  Каміль Рибіковський - модератор, віцепрезидент Конфедерації неурядових ініціатив Республіки Польща;  Марчін Шевчак - пожежний-рятувальник, спеціаліст з питань зниклих безвісти пошуково-рятувальної групи у Валбжиху;  Патрик Галацкевич - фахівець з питань європейської інтеграції та регіональної політики, колишній заступник мера міста та гміни Конти-Вроцлавські; представники МЗС Польщі, представники Посольства Польщі в Україні, народні депутати України, депутати міських рад, командири районів ДСНС.

Чому це цікаво?

Спікери презентують звіт  Спільноти Асоціацій та  Конфедерації неурядових ініціатив Республіки Польща, у якому представлені аналітичні висновки, а також найактуальніші статистичні дані про участь неурядових організацій Польщі (НУО), тобто громадянського суспільства Польщі в реалізації проєктів та ініціатив з підтримки українців від початку повномасштабного вторгнення Росії.

Теми виступів: 

  • Українці у Польщі: кількість осіб, зареєстрованих на польсько-українському кордоні, дітей, які навчаються у польських освітніх закладах.
  • Ініціативи допомоги Україні: приклади громадських організацій.
  • Солідарність поляків та рівень готовності допомагати українцям.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: https://forms.gle/43inuetGGDGfsk1T6 

або  за електронною адресою: office@be-centric.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

Поляки переказали через неурядові організації на допомогу українцям понад 10 млрд злотих

Поляки переказали через неурядові організації Республіки Польща на допомогу українцям понад 10 млрд злотих і готові надавати допомогу й надалі.

Про це заявив віцепрезидент Конфедерації неурядових ініціатив Республіки Польща Каміль Рибіковський на презентації в Укрінформі широкого звіту Спільноти асоціаційної конфедерації неурядових ініціатив Республіки Польща.

"За даними Польського економічного інституту, поляки, які переказували кошти неурядовим організаціям для допомоги українцям, передали цим шляхом понад 10 млрд злотих. Це більше, аніж на інші благодійні цілі за цілий рік. Ми готові допомагати і надалі", - сказав Рибіковський.

Як зазначалося на презентації звіту, допомогу українцям, які переїхали до Польщі після початку повномасштабного вторгнення Росії, надавали психолого-правові, гуманітарні, церковні, скаутські та спортивні організації.

Правову допомогу українцям у Польщі надавала низка правозахисних НУО, зокрема Координаційний центр з надання правової допомоги, Центр правової допомоги імені Галини Нєч, Асоціація правової інтервенції, Канцелярія "Żyglicka i Wspólnicy", фундація Польський міграційний форум, Польський Червоний Хрест, Фундація соціально-економічного розвитку, фундація Оцаленє.

Допомога, яку надавали українським біженцям гуманітарні організації, що діють у Польщі, оцінюється щонайменше в 440 000 000 злотих. До числа найактивніших гуманітарних організацій увійшли Польський Червоний Хрест, фундація "Польська гуманітарна акція", фундація "Польський центр міжнародної допомоги" та асоціація "Польська медична місія". Автори звіту також відзначили значну участь польських скаутських організацій у допомозі українським біженцям. Найактивнішими серед них є Союз польського харцерства, Союз харцерства Речі Посполитої та Федерація скаутства Європи.

Як зазначається у звіті, українців підтримують переважна більшість релігійних і церковних установ у Польщі, однак окремо варто відзначити внесок Caritas Польща. Загальна вартість допомоги для України, наданої Caritas Польща та дієцезійними Caritas у 2022 році, становить понад 597 700 000 злотих, поінформували автори звіту.

Вони також відзначили безпрецедентне об’єднання польського громадянського суспільства навколо допомоги Україні.

"Повномасштабна війна в Україні привела до безпрецедентно швидкого об’єднання польського громадянського суспільства навколо цієї трагедії та ефективної співпраці НУО з органами місцевого самоврядування та іншими сторонами для своєчасних, дієвих і скоординованих рішень у питаннях вантажної та пасажирської логістики, медичної та психологічної допомоги, співпраці з відповідними партнерами в Україні. Поляки як громадяни продемонстрували широку солідарність і готовність допомагати українцями", - резюмується у звіті.

Згідно з даними звіту, у Польщі перебувають 1,47 млн українців, з яких близько 90% - жінки та діти. Кількість активних PESEL номерів - документів, що підтверджують надання українцям тимчасового захисту в Польщі, становить 967 617. У польських освітніх закладах навчаються 180 тис. українських дітей.

Відео: 

Замовити фото натисніть тут – Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-