15 років діяльності Духовного управління мусульман України «Умма»: досягнення й нові виклики

15 років діяльності Духовного управління мусульман України «Умма»: досягнення й нові виклики

Укрінформ
05 грудня, 09:30 - пресконференція на тему: «15 років діяльності ДУМУ «Умма»: досягнення й нові виклики».

Організатор: Духовне управління мусульман України «Умма».

Учасники: Мурат Сулейманов - муфтій ДУМУ «Умма»; Олександр Саган - завідувач відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди; Саїд Ісмагілов - військовослужбовець, ексмуфтій ДУМУ «Умма»; Людмила Филипович - віцепрезидент Української асоціації релігієзнавців; Олег Ярош - український ісламознавець і дослідник.

Модератор: Ділявер Саідахметов.

Довідково. Від дня заснування у 2008 році Духовне управління мусульман України «Умма» задекларувало свій головний принцип: діяльність на користь України та мусульман України. За цей час ДУМУ «Умма» пройшло шлях від об’єднання десяти релігійних громад, переважно зі східних і південних областей, до великого духовного управління, у склад якого входять десятки громад, і яке представляє значну частину української мусульманської спільноти.

Після років зростання, становлення нових громад і будівництва мечетей прийшла війна, окупація частини територій, втрата зв’язку з деякими громадами та можливості духовної підтримки одновірців, що залишилися на окупованих територіях.

Сьогодні перед духовним управлінням стоять нові виклики. Проте «Умма» продовжує своє служіння, підтримку й захист прав мусульманської спільноти, допомогу нужденним, культурно-просвітницьку та видавничу діяльність.

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали: 

РФ задіює мусульманський фактор в ідеологічній війні проти України - Ісмагілов

Росія використовує релігійний фактор як ідеологічну зброю у війні проти України, зокрема широко застосовуючи мусульманський чинник.

На цьому наголосив колишній муфтій Духовного управління мусульман України “Умма”, а нині військовослужбовець Саїд Ісмагілов під час пресконференції в Укрінформі.

"Наш ворог використовує різні важелі і чинники у цій війні, у тому числі потужний релігійний фактор. А це — один із різновидів ідеологічної зброї, яка використовується проти України ... в усьому світі. Так само широко задіяний мусульманський фактор в ідеологічній і пропагандистській війні проти України", - сказав військовослужбовець.

На його переконання, РФ і далі використовуватиме мусульманський чинник, "щоб знищити нашу державу, щоб захопити наші культові споруди і знищити найбільш активних релігійних діячів".

"Вони (загарбники — ред.) не будуть мати жодних сентиментів”, - переконаний Ісмагілов.

Він також зазначив, що російські мусульманські духовні управління "активно займаються політикою", а на тимчасово окупованих територіях відразу починають ділити між собою культові споруди і релігійне майно, громади.

“Вони збирають імамів на ТОТ, примушують їх до співпраці. І це виглядає тим більш огидно, що релігійні діячі мають проповідувати високі моральні духовні цінності”, - наголосив ексмуфтій.

Своєю чергою чинний муфтій ДУМУ “Умма” Мурат Сулейманов зазначив, що відомо про щонайменше 5 мечетей Духовного управління мусульман України на тимчасово окупованих територіях, які були зруйновані або пошкоджені.

“Дві мечеті — у Бахмуті і Сєвєродонецьку — вони повністю зруйновані. У Констянтинівці час від часу є обстріли і також були пошкодження (у мечеті - ред.)”, - розповів Сулейманов.

За його словами, є дані, що пошкоджена мечеть у Маріуполі.

“Ми знаємо, що ця мечеть теж була пошкоджена, і, на жаль, зараз її реставрацією займаються окупанти. Вони намагаються показати, що все добре, що все налагоджується. Але ми знаємо, що там відбувається. Місцеві жителі кажуть про те, у якому стані була мечеть, і навіть були ті, хто її фотографував”, - сказав Сулейманов.

Крім того, зазначив він, окупанти забрали споруду мечеті у тимчасово загарбаному Генічеську, яка також слугувала раніше для розміщення дитячого табору.

Як повідомлялося, 9 листопада постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк заявив, що РФ зруйнувала або пошкодила понад 130 тис. об’єктів цивільної інфраструктури в Україні. Серед них є 104 004 житлові будинки, 622 медзаклади, 495 культурних та 151 культова споруда.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-