Реінтеграція та соціальна згуртованість. Результати загальноукраїнського опитування

Реінтеграція та соціальна згуртованість. Результати загальноукраїнського опитування

Укрінформ
22 листопада, 14:30 - презентація результатів загальноукраїнського опитування «Реінтеграція та соціальна згуртованість».

Організатор: Школа політичної аналітики НаУКМА.

Учасники: Максим Яковлев - директор Школи політичної аналітики НаУКМА; Анна Осипчук - наукова директорка Школи політичної аналітики НаУКМА; Антон Суслов - аналітик Школи політичної аналітики НаУКМА; Олена Луньова - адвокаційна директорка Центру прав людини ZMINA.

 Питання  до обговорення:

  • Ставлення українців до ВПО, тих, хто виїхав за кордон або залишився на окупованих з 2014 або 2022 рр. територіях.
  • Коли мають бути перші місцеві вибори на деокупованих територіях?
  • Якою має бути відповідальність за роботу в окупаційних органах влади?
  • Ставлення українців до заходів з реінтеграції населення деокупованих територій.

Довідково. Проєкт реалізується Школою політичної аналітики НаУКМА за підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація, реєстрація за посиланням.

Довідкова інформація: +380 (98) 030 64 80 - Ілля Колдомасов, менеджер з комунікацій.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

Більшість українців позитивно ставиться до ВПО - опитування

Переважна більшість українців позитивно ставиться до внутрішньо переміщених осіб, які залишили свої домівки і живуть в іншому місці в Україні.

Про це свідчать результати опитування "Реінтеграція та соціальна згуртованість", проведеного соціологічною групою "Рейтинг" на замовлення ГО "Школа політичної аналітики" у період 10-14 жовтня і презентованого в Укрінформі.

Згідно з опитуванням, скоріше позитивно і дуже позитивно до ВПО ставляться 67% респондентів, 28% - нейтрально, 3% - скоріш негативно і 1% - дуже негативно. Важко відповісти на це питання було 2% опитаних.

Водночас 50% опитаних нейтрально ставиться до українців, які виїхали з України після початку війни і зараз знаходяться за кордоном, 34% - скоріш позитивно і дуже позитивно, 14% - скоріш негативно і дуже негативно.

Майже таке саме ставлення і до українців, які опинилися на окупованій території з 2022 року і досі там проживають. 47% ставляться до них нейтрально, 37% - скоріш позитивно і дуже позитивно і 14% - скоріш негативно і дуже негативно.

Натомість більша кількість опитаних негативно ставиться до українців, які опинилися на окупованій території з 2014 року і досі там проживають. Згідно з опитуванням, 18% респондентів ставляться до таких людей скоріш негативно і 8% - дуже негативно, 49% - нейтрально, 17% - скоріш позитивно і 6% - дуже позитивно.

"Як бачимо, внутрішньо переміщені особи, які виїхали через війну і живуть в іншому регіоні України, - це єдина категорія серед усіх інших українців, до яких переважає позитивне ставлення, а не просто нейтральне. До усіх інших категорій переважає радше нейтральне ставлення. А найгірше ставляться до тих українців, які опинилися на окупованій території з 2014 року і досі там проживають", - зазначила на презентації наукова директорка Школи політичної аналітики НаУКМА Анна Осипчук.

Як розповіли організатори опитування, аудиторією, яка взяла участь в опитуванні, є населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок.

Вибірка репрезентативна за віком, статтю, типом поселення. Загалом було опитань 2000 респондентів методом СATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера).

Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.

Понад 60% українців вважають, що Крим після деокупації повинен мати автономію – опитування

Більшість громадян України вважають, що Крим після деокупації повинен мати автономію: кримськотатарську (17% опитаних) або як це було до 2014 року (47%).

Про це свідчать результати опитування "Реінтеграція та соціальна згуртованість", проведеного соціологічною групою "Рейтинг" на замовлення ГО "Школа політичної аналітики" 10-14 жовтня, яке презентували в Укрінформі.

За даними опитування, 47% респондентів вважають, що після відновлення української влади на півострові Крим повинен мати автономію, як це було до окупації. 32% дотримуються думки, що територія півострова має бути звичайною областю без особливого статусу, а 17% виступають за надання Криму статусу кримськотатарської автономії.

При цьому, якщо взяти до уваги регіональний розподіл думок, то підтримка кримськотатарської автономії варіює від 9% на Донбасі до 30% у Києві.

Як зазначив на презентації аналітик Школи політичної аналітики НаУКМА Антон Суслов, залишення Криму такого самого статусу, як до окупації, за що виступає майже половина опитаних, свідчить про те, що люди бояться змін, а почасти і не дуже розуміють, для чого така дискусія потрібна. Він вважає, що така ситуація, а також різниця у поглядах у регіональному розрізі на статус Криму потребує від влади і громадських організацій додаткової комунікації і роз'яснення для суспільства.

Опитування також показало, що 60% респондентів схвально ставляться до того, аби кримські татари мали окреме представництво (квоту) в місцевій раді Криму.

Як розповіли організатори опитування, аудиторією, яка взяла участь в опитуванні, є населення України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок.

Вибірка репрезентативна за віком, статтю, типом поселення. Загалом було опитань 2000 респондентів методом СATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера).

Помилка репрезентативності дослідження – не більше 2,2%.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-