Презентація «Міжнародного санкційного комітету»: виявлення прибічників путінського режиму

Презентація «Міжнародного санкційного комітету»: виявлення прибічників путінського режиму

Укрінформ
21 листопада, 12:00 - презентація «Міжнародного санкційного комітету» (МСК), спрямованого на виявлення прибічників путінського режиму.

Організатор: ГО «Агенція розвитку демократії та інформаційних свобод».

Учасники: Андрій Сидельников - учасник МСК, голова руху «Говоріть голосніше!» (Великобританія); Юрій Федоренко - учасник МСК, керівник ГО «Агенція розвитку демократії та інформаційних свобод», головний редактор сайту «Матриця свободи»; Ігор Волобуєв - колишній віцепрезидент «Газпромбанку», боєць Інтернаціонального легіону; Тетяна Мартинова  - учасниця МСК, журналістка, блогерка, опозиціонерка (Білорусь); Кірілл Лягушев - учасник МСК, президент Канадського центру розвитку демократії в Росії (Канада); Олексій Віленц - представник в Ізраїлі руху «Говоріть голосніше!» та Канадського центру розвитку демократії (Ізраїль); Марія Валічкова - журналіст (Чехія); Марк Фейгін - політик, громадський діяч.

Чому це цікаво?

Представники громадськості з різних країн світу об’єдналися для створення Міжнародного Санкційного Комітету з метою виявлення прибічників путінського режиму, внесення їх в санкційні списки різних країн світу, виявлення їхніх активів з подальшим арештом та конфіскацією майна.

Під час презентації засновники Міжнародного Санкційного Комітету проінформують про географію діяльності МСК, його учасників та очікувані результати. Пріоритетами Міжнародного Санкційного Комітету будуть:

  • повне економічне, політичне та культурне ембарго РФ до підписання Росією капітуляції;
  • розширення персональних санкцій на всіх співучасників злочинної агресії та тих, хто сприяв скоєнню воєнних злочинів;
  • попередження обходу санкцій та виявлення схем, що сприяють їх обходу.

У своїй діяльності МСК вже зараз починає створювати групи розслідувачів по всьому світу, вибудовує стосунки з правоохоронними органами та структурами, які займаються введенням санкцій в країнах коаліції Рамштайн, а також здійснює супровід інформації по потенційних учасниках санкційних списків до досягнення результату.

Склад Міжнародного Санкційного Комітету: Андрій Сидельников (Великобританія), Юрій Федоренко (Україна), Тетяна Мартинова (Білорусь), Саша Дункан (Великобританія), Кіріл Лягушев (Канада), Дар’я Орлова (США), Олексій Віленц (Ізраїль), Вадим Прохоров (Росія), Марія Строєва (Чехія).

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення. 

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.

Акредитація триватиме до 11:00 21 листопада, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

Представники громадськості з різних країн світу створили «Міжнародний санкційний комітет»

У Києві презентували громадську організацію “Міжнародний санкційний комітет”, створену для виявлення прибічників режиму президента РФ Володимира Путіна, виявлення їхніх активів з подальшим арештом та конфіскацією.

Презентація ГО відбулася в Укрінформі.

“На сьогоднішній день досить велика кількість (поплічників режиму Путіна — ред.) проживає за кордоном. Вони мають активи, які оцінюються у сотні мільярдів доларів, які були отримані незаконним шляхом. І наше завдання — добиватися конфіскації цього майна”, - сказав учасник МСК, голова руху “Говоріть голосніше!” (Велика Британія) Андрій Сидельников.

“Міжнародний санкційний комітет” вже створив власний сайт — iscommittee.org, на якому представлені перші 5 осіб, по яких учасники МСК вестимуть відповідну роботу. Це — російський олігарх Михайло Фрідман, російська пропагандистка Ксенія Собчак, російський бізнесмен Григорій Березкін, російський мільярдер Фархад Ахмедов, російська бізнесвумен Тетяна Бакальчук.

За його словами, щодо осіб збиратиметься інформація і відбуватиметься пошук їхніх активів тощо.

“Загалом будемо щотижнево по 5 прізвищ (прибічників путінського режиму — ред.) додавати на наш сайт. По них буде збір інформації, певна аналітична робота і, відповідно, взаємодія з державними органами різних країн, які приймають рішення про включення тих чи інших облич до санкційних (списків — ред)”, - заявив учасник МСК.

Голова руху “Говоріть голосніше!” зазначив, що ГО наразі не планує створювати величезні списки цих пособників. “Ми могли б написати велику кількість людей щодо цього, але поки що у нас і команда не повністю сформована, і необхідно проводити навчання для волонтерів-розслідувачів, які якраз будуть займатися пошуком активів у різних країнах”, - пояснив він.

Сидельников поінформував, що на їхньому сайті у щоденному форматі будуть публікуватися “санкційні” новини, які виходять у світі.

Також представник МСК заявив, що до експертної ради цієї організації входять представники Великої Британії, США, Канади, Ізраїлю, Чехії, України, Білорусі і РФ.

“Ми відкриті і я сподіваюся, що через певний час до нашої роботи будуть підключатися і представники із інших країн”, - сказав голова руху “Говоріть голосніше!”.

Громадський діяч і політик Марк Фейгін вважає, що “Міжнародний санкційний комітет”, окрім виявлення прихованих активів, має займатися і питанням впливу на тих, хто запроваджує ці санкції — відповідні уряди і відомства країн.

“Якщо створювати таку суспільну ініціативу, то вона все ж таки має не тільки займатися взаємодією з цими службами, відомствами у відповідних країнах, а й впливати на ці органи, на ці джерела прийняття рішень про санкції, щоб санкції поглиблювалися і ... тоді ця небезпека може змусити спонукати до якихось політичних дій тих, проти кого ці санкції звернені”, - вважає Фейгін.

Крім того, ексвіцепрезидент Газпромбанку, боєць Інтернаціонального легіону Ігор Волобуєв висловив думку, що весь цивілізований світ має нарешті перемоги у собі Росію.

“Я вважаю, що ми маємо доносити до Заходу, що вони мають перемогти у собі РФ. Бо РФ - не тільки у Росії. Вона сидить і там (у інших країнах — ред.). Це їхні (російські — ред.) інтереси, гроші, активи, і це також працює на економіки різних країн. На Заході у багатьох фінансових кіл є величезна зацікавленість щодо продовження співпраці з РФ. І треба мати волю на те, щоб це перемогти у собі”, - вважає він.

Також учасниця МСК, журналістка, блогерка, опозиціонерка з Білорусі Тетяна Мартинова висловила сподівання, що "ми зможемо відірвати Білорусь від РФ”.

”Я б хотіла сказати білорусам: ми дуже русифікована країна... і важливо вбити Росію у головах білорусів як щось, без чого вони не виживуть. У них (білорусів — ред.) це є. На жаль, це так, це потрібно визнати”, - сказала вона.

Як повідомлялося, з початку російського військового вторгнення ЄС вже застосував проти Росії 11 пакетів індивідуальних та секторальних економічних санкцій, які є складовою стратегії ЄС щодо обмеження здатності Кремля фінансувати свою «машину війни», вести агресивну політику проти сусідів та вести загарбницьку війну, у порушення головних принципів Хартії ООН.

Нині готується 12 санкційний пакет.

Відео: 

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-